• Giriş
  • Kayıt Ol

Sıkça Sorulan Sorular

İcerik.net çalışma sistemi hakkında aklınıza takılabilecek tüm soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Alıcılar İçin İpuçları:


1. Nasıl içerik satın alırım?

İcerik.net üzerinden içerik satın almak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Dilerseniz daha önceden hazırlanmış satışı sadece size özel yüzlerce Hazır İçeriklerden satın alabilir, dilerseniz de istek ve ihtiyaçlarınıza özel makale siparişi verebilirsiniz. 

2. Nasıl içerik siparişi veririm?

İcerik.net üzerinden sipariş vermek 3 şekilde gerçekleşmektedir. Bunlar;
1) Panelinizde yer alan Siparişlerim > Makale Siparişi Oluştur bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca Yazarlar sayfasında yer alan yazarlarımız ile de iletişime geçerek sipariş vermeniz mümkündür. 
2) Panelinizde yer alan Siparişlerim > İlanlarım > Yeni İlan Oluştur bölümünü kullanabilirsiniz. Böylece ilanınızı yazarlar görebilir, size talep oluşturabilmektedir.
3) Toplu siparişleriniz de iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz. Siparişi direkt İcerik.net ekibimize oluşturabilirsiniz.

3. Ödeme seçenekleri nelerdir? 

Ödeme yöntemleri olarak 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı ve havale/eft ile ödeyebilirsiniz. 

4. Sipariş verdim, şimdi ne olacak? 

Sipariş verdiğiniz taktirde ilk olarak satıcıya sipariş bilginiz ve detayları iletilir. Satıcı siparişinizi belirtilen süre içerisinde tamamlamakla yükümlüdür. Satıcı siparişinizi tamamladığında, sizin onayınızın ardından sipariş tutarı satıcı hesabına aktarılır. Sipariş ile ilgili bir sorun yaşadığınızda Destek Hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

5. Güvenli Aracılık Sistemi nedir? 

İcerik.net'in alıcı ve satıcı haklarını korumak adına geliştirdiği Güvenli Aracılık Sistemi alıcının sipariş verdiği tutarı havuz hesabına aktararak beklemeye alır. Ardından satıcının siparişi teslim etmesi ve sizin onayınıza sunması beklenir. Son olarak siz onay verdiğiniz taktirde sipariş tutarı satıcı hesabına aktarılır. Sipariş ekranında belirtilen süre içerisinde sipariş onayı vermediğiniz veya düzenleme talebinde bulunmadığınız taktirde tutar satıcı hesabına otomatik olarak aktarılır. 

 

6. Siparişim teslim edildi, memnun kalmadım?

İcerik.net öncelikli olarak alıcı haklarını korumaktadır. Sipariş verdiğiniz satıcının hizmet detaylarında taahhüt ettiğinden farklı bir hizmet teslim ettiği taktirde satıcıdan düzenleme talebinde bulunabilirsiniz. Düzenleme talebinde bulunduğunuz sipariş teslim edildiğinde yine istediğiniz gibi olmadı ise bize Destek Hattı üzerinden bilgi verebilirsiniz. 

 

7. Siparişimin süresi doldu, ne yapmalıyım? 

Satıcılar hizmet detayları arasında kelime bazlı teslim tarihleri vermektedir ve siparişlerde bu tarihe rivayet etmektedirler. Sipariş süresi doldu ise otomatik olarak siparişi iptal etme hakkınız doğmaktadır. Sipariş iptal etme talebi Destek Hattı üzerinden yazılmalıdır. İptal etme talebinden önce satıcı ile iletişime geçerek sipariş durumunu sormayı unutmayınız.

Satıcılar İçin İpuçları:


1. Nasıl satış yaparım?

İcerik.net üzerinden Hazır İçerik satarak, İçerik Siparişi alarak, Açılan ilanlara teklif vererek satış yapabilirsiniz. Satış yapmak için öncelikle satıcı profil bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanızı öneririz. Alıcılar sizin satıcı profilinizi, referanslarınızı inceleyerek sipariş vermektedir. 

2. Nasıl kazanç sağlarım? 

Satılan Hazır İçerikleriniz veya tamamladığınız siparişler üzerinden kazanç sağlamaktasınız. Kazanacağınız tutarı ise kararlaştırdığınız Hazır İçerik fiyatları ve içerik sipariş tutarları belirlemektedir. 
 

3. Neler satabilirim?

İçerik konusunda yetenekli iseniz birçok dalda içerik ürettiğinizi satıcı profil bilgilerinizde belirtmelisiniz. Bu yetenekler sizlerin satış oranlarını da arttıracaktır. İcerik.net üzerinden içerik adına her satışı gerçekleştirmeniz mümkündür. 

4. Komisyon ücreti ne kadar? 

İcerik.net satıcı dostu bir komisyon ücreti uygulamaktadır. Bu komisyon ücreti %25 dir. İcerik.net personel, sunucu, şirket giderleri, reklam, yatırım, finansmanı ve vergi bu komisyon oranı ile gerçekleşmektedir. İcerik.net Kar odaklı hizmet veren bir platform olmak yerine, giderler çıkıldıktan sonra, elde edilen tüm kazancı yineleyerek kendi geleceğine yatırmaktadır.

5. Sipariş aldığımı nasıl anlayacağım?

Bir sipariş aldığınızda veya hazır içerikleriniz satıldığında mail, sms ve bildirim olarak bilgilendirilirsiniz. Bu nedenle bizden gelen mail ve bildirimlere izin verdiğinizden emin olunuz. 

6. Siparişi tamamladım, alıcı onaylamıyor?

Siparişinizi tamamladığınız taktirde alıcı siparişin tamamlandığı konusunda bilgilendirilir ve siparişi sonuçlandırması için 3 günlük onay süreci başlar. Eğer bu süre içerisinde alıcı siparişinizi onaylamadı ve sizinle iletişim kurmadı ise sistem tarafından otomatik olarak sipariş tamamlanır. 

7. Kazancımı ne zaman alabilirim?

Tamamlanan sipariş tutarları ertesi gün belirttiğiniz banka hesabına hemen aktarılır. Üye panelinizde yer alan Finansal > Finansal İşlemlerim bölümünden kazanç geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. 


 
Eğer sıkça sorulan sorular size yardımcı olmadı ise Bizimle İletişime Geçin

Whatsapp Destek - icerik.net