• Giriş
  • Kayıt Ol

zeynepbayrav

İsim
: Zeynep B.
Kayıt Tarihi
: 29 Nisan 2020
Son Giriş
: 2 yıl

Hazır Makalesi (1)


Hakkımda

Bilgi yönetimi mezunuyum .Hobi olarak başladığım bu yolda sevdiğim şeyin mesleğim olması yolunda ilerliyorum. Bilimsel yazılar ve moda yazıları zevk aldığım konular arasındadır. Tanıtım yazısı ,web sitesi içeriğinde kendime oldukça güveniyorum.Düşüncelerimi sürekli olarak yazıya dökerken böyle bir platformda bunları sunma imkanının heyecanıyla siz değerli icerik.net üyeleriyle birlikte güzel işlere imza atacağıma inanıyorum.


Türkçe Makale Siparişi: 4.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

 

 

                                                            Hazır gıda zehri         

 

Günümüzde birçoğumuzun evinde bulunan paketlenmiş  gıdalar var. Bizleri her ne kadar görünüşleri ve tatlarıyla cezbetse de aldığımız bu ürünlerin içeriğindeki zehri ne kadar biliyoruz? Buyurun birlikte bakalım.

 

 

 

1.ASPARTAM: En zararlısı olarak adlandırılan aspartam için E951 kodu kullanılıyor. Binlerce market ürünlerinde yer alan aspartam 1965 yılında James M. Schlatter tarafından bulunan ve katkı maddelerinin, parkinson ve obezite yol açıyor.

 

 2. MISIR ŞURUBU: Mısırın geçirdiği kimyasal işlemlerden sonra ortaya çıkan ve doğal şekerden daha ucuza mal olan mısır şurubu , çikolata, bisküvi ve daha pek çok paketli üründe bulunuyor. Mısır şurubu obezite ve pankreas kanserine yol açıyor.

 

 3.MONOSODYUM GLUTAMAT: Çin tuzu olarak da bilinir. Ambalaj kodu E621 kullanılır. Hücrelerin aşırı uyarılarak ölmesine neden oluyor. Alzheimer, Parkinson, Huntington, epilepsi, obezite, pankreas hasarı ve şeker gibi pek çok hastalığa davetiye çıkaran ve böbrek ve karaciğerde hasara yol açan bu madde cips, hazır çorba ve ketçap-mayonez gibi soslarda bulunuyor.

 

4.SODYUM SÜLFİT: Ambalaj kodu E250 kullanılır. Ürünün raf ömrünü uzatmak amacıyla kullanılıyor. Bu madde başta kolon kanseri ve lösemi olmak üzere pek çok hastalığın tetikleyicileri arasında bulunan sodyum sülfit, çocuklarda beyin tümörü oluşmasına yol açabiliyor. Et ürünleri ve pizza gibi hamur işlerinde bulunur.

 

5.SODYUM NİTRAT: Ambalajlarda E251 koduyla gösterilen ve bebek mamalarında kullanımı yasaklanan sodyum nitrat, sodyum sülfit gibi raf ömrünü uzatmak amacıyla kullanılıyor ve kanser türleriyle bağlantısı olduğu düşünülüyor.

 

6.POTASYUM PROMAT: Göğüste sıkışma, kurdeşen, kramp, ishal ve halsizlik gibi etkilere neden olan sülfür dioksit fermente edilmiş içecekler, fırınlanmış ürünler, çaylar, çeşniler ve dondurulmuş ürünlerde kullanılıyor.

 

7.SUKRALOZ: Sukraloz ambalajlarda E955 koduyla yer alıyor. Düşük kalorili tatlandırıcılardan biri olan ve diyabet riski oluşturabilen katkı malzemesidir.

 

8.YAPAY AROMALAR VE TATLANDIRICILAR: Mısır gevreği, şekerlemeler, meşrubatlar, unlu mamuller ve vitaminler olmak üzere pek çok gıdada bulunan yapay aromalar ve renklendiriciler dikkat dağınıklığı,  hiperaktivite ve karaciğer hasarına yol açtığı gibi, kanserojen etkilere sahip.

 

 9.HİDROJENİZE YAĞLAR: Bitkisel yağların hidrojenize edilerek yapay olarak katılaştırılmasıyla elde edilen bu trans yağlar hamur işlerinden soslara kadar pek çok üründe bulunuyor. Kolesterolü yükselten hidrojeniz yağlar obeziteye yol açıyor.

 

 10.GIDA BOYALARI: Gıdaların normalden daha canlı ve renkli görünmelerini sağlayan gıda boyaları özellikle çocuklarda davranış bozukluklarına neden oluyor. Salam, sucuk, sosis gibi işlenmiş etlerle bisküvi, gofret, çikolata gibi paketli ürünlerde bulunan bu boyaların isimleri ve kodları şöyle: Sunset yellow (E110), Tartrazin ( E102), Karmoisine (E122), Panceau (E124), Quinoline (E104), Allura red (E129), Sodyum Benzoat(E211).

 

11.POTASYUM SORBAT: Hazır keklerde kullanılan ve DNA’da hasara yol açan potasyum sorbat ambalajlarda E202 koduyla yer alıyor.

 

    Gördüğünüz gibi hazır gıdalar genetiğimizle oynayıp hastalıklara davetiye çıkartıyor. Bizler dışarıdan aldığımız yiyecek ve içecekleri evlerimizde yapabiliriz. Misal bal ve kakao karışımından enfes kahvaltılık hazırlayabiliriz. Bunun gibi birçok sağlıklı tarifler hazırlayabiliriz. Üşenmiyoruz yapıyoruz böylelikle vücudumuzu zehirlerden koruyoruz.

 

Verdiği Hizmet Türleri

Tanıtım Yazısı
Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Kategori Açıklaması
Basın Bülteni
Web Sitesi İçeriği
Meta Açıklaması
Ürün Yorumu

Müşteri Yorumları (0)

Henüz bu satıcı için yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek - icerik.net