yazansengun

İsim
: Şengün Y.
Kayıt Tarihi
: 13 Ocak 2021
Son Giriş
: 8 ay


Hakkımda

Merhaba ben Şengün. Diş hekimliği öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli bir şeyler yazıyorum. Yazılarımın yüzde yüz özgün olması, imla kurallarına dikkat etmem ve müşterinin isteğinin dışına çıkmıyor oluşum yazılarımı kaliteli yapan en büyük etkenler. Bunların yanında anahtar kelime kullanımına ve sıklığına dikkat ederek yazıyorum. Birçok sitede uzman yazar/yazar olarak çalışıyorum. Amacım günün sonunda sizler için içinize sinen bir iş çıkarabilmek.


Fiyat Tarifesi: 3.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

Evinize sıcaklık veren, asıl ev hissiyatını size yaşatan yer şüphesiz mutfaklardır. Mutfak evinizin en temel ihtiyaçlarının bulunduğu yerdir. En önemli kısımları ise mutfak dolapları ve çekmecelerin yanı sıra kullanışlı mutfak tezgahlarıdır. Çoğu insan mutfak tezgahlarının yeterli işlev açısından geniş boyutlara sahip olmasını ister. Aynı zamanda mutfak tezgahı kullanışlılığı yanında mutfağınıza şıklık ve farklı bir hava katan en önemli unsurdur. İşlevsellik ararken aynı zamanda estetik zevklerinizden de ödün vermeden onlarca mutfak tezgahları modelleri ve çeşitleri ile mutfağınızı tasarlayıp keyifli zamanların geçirildiği yer haline getirebilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Mutfak tezgahı basitçe yiyecek hazırlama alanları olarak tanımlanabilir. Üzerinde ocak modeline bağlı olarak ocak bulunabilir. Mutfak tezgahında bir de eviye bulunur. Çoğunlukla dolaplara monte edilen mutfak tezgahları birçok çeşitte ve ölçüde olabilir. Genellikle doğal taşlardan olan granit ve mermer yapıda oldukları gibi corian, kuvars, masif, slate ve çimstone yapıda da mutfak tezgahları çeşitleri bulunmaktadır. Burada hangi malzemenin tercih edileceği malzemenin sağlamlığı, tezgahın temizliği ve estetik zevk, renk gibi nedenlere bağlıdır. Mutfak tezgahlarında seçilen soğuk tonlar ortama daha ciddi bir hava katmakta iken sıcak tonlar ortamı daha samimi bir hale getirmektedir. Mutfak tezgahınızı seçerken diğer eşyalarınızın rengine ve uyumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ortalama olarak mutfak tezgahları yerden 82-86 cm yükseklikte bulunur. Genişlik ve derinlik ise genellikle 60 cm olarak oluşturulmaktadır. Mutfak tezgahı ölçüleri ihtiyaca, isteğe göre ve diğer beyaz eşyaların boyutlarına göre değişebilmektedir.

Mutfak Tezgahı Fiyatları Nasıldır?

Mutfak tezgahları fiyatları da çoğu eşya gibi sabit bir rakamda kalmaz, değişiklik gösterir. Fiyatlar kullanılan malzemenin ne olduğuna, boyutlarına, rengine, kalınlığına ve ekstra bir özellik istenirse bunlara göre değişiklik gösterir. Genellikle kalın tezgahlar ince tezgahlara göre fiyat olarak daha üst kategorilerde yer almaktadır. Geniş boyutlardaki tezgahların ise dar tezgahlara göre daha üst fiyat grubunda yer aldığı görülmektedir. Siz de ürününüzü onlarca mutfak tezgahı çeşitleri arasından seçebilir, kendi stilinizi de yansıtarak keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınızın büyük bir bölümünü kaplayıp ana görüntüyü sağlayacak olan mutfak tezgahınızı seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar bulunmaktadır. İlk olarak tezgahınızı seçerken uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı açısından sizin için en uygun materyali belirlemeniz gerekmektedir. İkincisi ise tezgahınızın dolaplarınızla beraber nasıl bir bütünlük kuracağıdır. Ayrıca sadece dolaplar ile değil beyaz eşyalarınız, yemek masanız, sandalyeleriniz veya oturma grubunuz, buzdolabınız ile de bir bütünlük yakalaması gerekmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak kaliteli ve göz zevkinize hitap eden mutfak tezgahı modelleri arasından dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Temizliği Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Mutfak tezgahları mutfaktaki en sık kullanılan alanlar olduğu için rutin bir temizlik istemektedir. Peki mutfak tezgahı nasıl temizlenir? Tezgahınızın malzemesine göre değişebilmekle beraber doğru şekilde temizlenmediği sürece geriye eski ve yıpranmış bir görüntü bırakır. Burada en önemli adım hangi temizlik malzemesini kullanacağınızdır. Diğer bir önemli adım ise temizlik yönteminizdir. Asidik maddelerden (sirke, limon, tuz ruhu) ve alkali maddelerden (çamaşır suyu, fırın spreyi) kaçınmalısınız ve en az haftada iki kez tezgahınızı dezenfekte etmelisiniz. Temizliğinizi yaparken sert bir şekilde ovmak malzemede hasara sebep olabilir. Bunun yerine yumuşak ve dairesel hareketlerle temizlemeniz en doğru yöntem olacaktır. Doğru bir temizlikten sonra mutfak tezgahınız uzun yıllar sizlerle beraber olacak, evinize renk katmaya devam edecektir.

Verdiği Hizmet Türleri

Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Kategori Açıklaması
Web Sitesi İçeriği
İnceleme İçeriği
Yorum - Değerlendirme
Liste İçerik
Diğer Makale - İçerik

Müşteri Yorumları (0)

Henüz bu satıcı için yorum yapılmamış.