• Giriş
  • Kayıt Ol

verasayende

İsim
: Merve N.
Kayıt Tarihi
: 23 Aralık 2020
Son Giriş
: 2 ay

Standart Yazar
Hazır Makalesi (1)


Hakkımda

Yazmak . Üretmek . Düşünmek . Benim için birbirinin kulağına fısıldayan üç eylemdir. Okumayı , araştırmayı , analiz etmeyi çevremdeki her şeyi gözlemlemeyi seviyorum. Dünyaya tek bir pencereden bakmak yerine o pencereyi de o duvarı da yıkan hatta bununla tatmin olmayan biriyim . Her zaman var olandan daha fazlasını merak ettim. İnsanların ruhsal , fiziksel ve psikososyal sağlıkları beni yakından ilgilendiriyor .Sağlık sektöründe hizmet vermek bana gurur veriyor. Buna bağlı olarak sağlık bilgimin de iyi olduğunu düşünüyorum. Müzik ve sanat vazgeçilmezimdir. Enstrümanımla vakit geçirmek hoşuma gidiyor. Buna ek olarak eser analizleri yapmayı seviyorum . Edebiyat , kişisel bakım ve güzellik , mutfak sanatları, astronomi, , psikoloji , bilim ve hayvanları da seviyor bu konularda kendimi geliştirdiğimi ve geliştireceğimi düşünüyorum . Anlamak ve anlaşılmak her zaman beni mutlu ediyor. Yazıya dökmek , yazıyla dökülmek için bu sitedeyim. Sizlere ve kendime güveniyorum. Birliğimizden çıkan parıltıların herkesi aydınlatması dileğiyle . Sağlıcakla kalın .


Türkçe Makale Siparişi: 6.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

Diyabet Hastalığı Nedir?

Diyabet hastalığı pankreasın insülin üretmemesi ya da ürettiği insülini vücudun kullanamamasından kaynaklı bir endokrin rahatsızlıktır.

Diyabet Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Kan şekeri yükseldiğinde (hiperglisemi) vücutta halsizlik,yorgunluk,ağız kuruluğu gibi belirtilerle ortaya çıkar. Hiperglisemi olduğu sürece yaralar geç iyileşir, kişi sık sık idrara çıkar,kilo kaybeder. Kontrol edilemeyen çok yüksek kan şekeri bilinç bulanıklığına bile yol açabilir.

Diyabet Hastalığının Kandaki Belirtileri Nelerdir?

Açlık kan şekeri değerinin 126mg/dL'den yüksek,herhangi bir zamanda ölçülen kan şekeri değeri 200mg/dL'den yüksek, şeker yükleme testi yaptıktan sonra 2.saatteki kan şekeri düzeyi 210 mg/dL üzerindeyse HbA1c değerine bakılır. Bu değerde %6.5’tan çoksa kişi diyabetli olabilir.

Diyabet Hastalığı Nelere Sebep Olur?

Kanda dolaşan ve hücre içine geçemeyen büyük glikoz partikülleri hücrelere zarar vermeye başlar. Bu nedenle vücudun bazı hücrelerinde yoğun hasar oluşur bu da hastalığa sebebiyet verir.Diyabetin neden olduğu bazı hastalıklar :

ü Göz damarlarında ve retinasında bozukluk

ü Kalp ve damar rahatsızlıkları

ü Inme

ü Diyabetik ayak

ü Nörolojik hastalıklar

ü Diyabetik ayak 

Verdiği Hizmet Türleri

Tanıtım Yazısı
Blog İçeriği
Kategori Açıklaması
Liste İçerik
Diğer Makale - İçerik

Müşteri Yorumları (1)

sosyologer
23 Temmuz 2023 02:36 tarihinde gönderildi.

Teşekkürler.

Whatsapp Destek - icerik.net