• Giriş
  • Kayıt Ol

usta_yazar

İsim
: Sabriye K.
Kayıt Tarihi
: 21 Ekim 2021
Son Giriş
: 3 yıl

Standart Yazar


Hakkımda

8 Yıl yazarlık yaptıktan sonra 1 yıl ara verdim. Fakat yazmadan duramıyorum. Sürekli bir şeyler öğrenme isteği ve parmaklarımı çalıştırmadan rahatlayamayışım beni sitenize yönlendirdi. Arama motoru üzerinde yaptığım araştırmalar sonunda size ulaştım ve birlikte çok güzel ve kaliteli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Sizden tek ricam istediğiniz içeriklerin kurallarını tam ve açık bir şekilde belirtmenizdir.


Türkçe Makale Siparişi: 6.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

KUMAŞ ALERJİSİ

        Hayatımızı üzerine kurduğumuz textil ürünlerini aslında nasıl kullanmamız gerektiğini yeterince biliyor muyuz? Ya da bu soruyu şöyle soralım; Yeni doğmuş bir bebeğe gösterdiğimiz ilginin ne kadarını kendimize gösteriyoruz? Maalesef kendimize ilgi göstermiyoruz. Kumaş alerjisine neden olan kumaşlar yüzünden daha çok iyi görünme peşindeyiz ve bu peşindelik biz insanoğlunu çok büyük tehlikelere ve kötü sonlara sevk ediyor.

       Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın düşük ve orta gelirli birçok ülkesinde artan cilt kanserinin başlıca nedenlerinden bir tanesi kumaş alerjisi. Parlak ve canlı renk tonları ayrıca zarif görünmek uğruna içine sıkıştığımız dar korseler. 1970’li yıllardan bu yana hayatımızda değişen onca yaşamı anlamlı kılan ürün, malzeme ve gıda gibi kumaşlarda doğallığını yitirdi ve pazardaki yerinde daha büyük bir pasta payına sahip olabilmek için içerisine zararlı, sentetik malzemelerle birlikte kimyasal boyalar girdi. Kullanılan bu kimyasal boyalar alerji riski yüksek kişilerde kendisini hemen belli ediyor. Bu anlamda bu tür insanlar oldukça şanslı. Alerji riski düşük insanlar bu ürünleri kullanmaya devam ediyor. Yıllar içinde ve belki daha kısa süreler içerisinde bu kişilerde kanser riski çok daha fazla artıyor.

        Eskiye oranla hazır giyimin el dikiminin yerini neredeyse komple aldığı şu günlerde, bu tür fabrikasyon üretimin gerçekleşebilmesi için 7000’ in üzerinde kimyasal, insan ve doğaya zararlı madde daha onaylandı. Aslında tam olarak söylenecek kelimeler şunlar. Doğada kumaş üretimine yatkın olan doğal maddeler, keten, pamuk, yün ya da herhangi bir bitki, rekabet ve görünümün iyileştirilebilmesi için kırışmayan, harika renkli, vücuda tam oturan veya salaş kıyafetler dikilebilsin diye bir takım kimyasal işlemlerden geçmiş kumaşlar üretiliyor. Kırışmayan demek kumaşı formaldehit reçine içeren bir malzeme ile kaplamak demek.

        Kimyasallar ile işlenen ve hayatımızın her yerini kaplayan bu kumaşlar nedeni ile hem alerji riski %30 daha fazla artı hem de insan ömrü kumaş alerjisi nedeniyle kısaldı. Bunun yanı sıra doğada plastik gibi yok olması bin yılı aşan yapay farklı ürünler ortaya çıktı.

 

        Tüm bu yapay, kimyasal ve insanoğlunu hasta eden ürünlere karşı önerilebilecek bir şey var. Tecrübe sahibi büyüklerimizin de yaptığı gibi iyi görünmeye önem verirken, sağlığımızı da göz ardı etmeden hayatımızı koordine etmek. Taşra bölgelerinde hala varlığını koruyan köşe başı kumaşçılarından pazen, viskon gibi doğallığı yüksek olan kumaşlar satın almalı ve terzilerde kendi modamızı yaratmalıyız. Bembeyaz pamuk çarşaflar ve yün döşeklerle aramızı düzeltmeli, ruhumuzu dinlendiren toprağa en yakın malzemelerle kendimize iyilik yapmalıyız.

Verdiği Hizmet Türleri

Tanıtım Yazısı
Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Kategori Açıklaması
Web Sitesi İçeriği
İnceleme İçeriği
Ürün Yorumu

Müşteri Yorumları (0)

Henüz bu satıcı için yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek - icerik.net