• Giriş
  • Kayıt Ol

sevgim24

İsim
: Kevser P.
Kayıt Tarihi
: 6 Ocak 2021
Son Giriş
: 3 yıl

Standart Yazar


Hakkımda

Çanakkale 18 Mart üniversitesinden 2019 yılında mezun oldum. Düşünmeyi, okumayı, araştırmayı ve tüm bunları yazıya geçirmeyi seviyorum. Farklı dil ve kültürlerle etkileşim içerisinde olmak bambaşka bir yere gitmek ve ismini dahi duymadığım kitapları okumak benim hobilerim arasında. Arapça , İngilizce ve Osmanlıca vakıf olduğum diller arasında. Edebiyat ilgi alanlarım arasında ve Dünya görüşüm öğretmen olmak ve ilelebet öğrenci kalmak.


Türkçe Makale Siparişi: 6.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

SOSYAL MEDYA TARİHİ

Sosyal medya ilk kez 1979 yılında Jim Elis ve Tom Truscott tarafından kurulan Usunet ile karşımıza çıkmaktadır. Usenet bir tartışma platformudur. Bu mecranın iletişim amaçlı kullanımı ise 1989 yılında Open Diory Web sitesinin kurulmasıyla başlar. 

SOSYAL MEDYA İLETİŞİM AMAÇLI KULLANILMAYA BAŞLADI

2003 yılında Myspace' nin kurulması ile ilk adımlar atıldı.Myspace bir arkadaşlık sitesidir. İçerisinde kişisel profillerin, blogların, grupların ve fotoğların olduğu  sosyal medya ağıdır. Bu sosyal medya ağı 2005-2008 yılları arası Dünya'nın en büyük sosyal ağı unvanını kullandı.2004 yılında ise Facebook kuruldu ve sosyal medya iletişim devrimi gerçekleşti.Facebook ilk sosyal medya platformu olarak da anılmaktadır. Arkadaşlarınızla iletişme geçebilir, onları davet edebilir ve aynı zamanda ilgi alanlarınızla alakalı gruplara üye de olabilirsiniz.16 Temmuz 2010 yılında Mike Krieger Sought Beach Limanı'nı ilk instagram gönderisi olarak paylaştı.Burada dilediğinizce fotoğraf paylaşabilirsiniz.Bununla birlikte arkadaşlarınızı etiketleyebilir ve konum bildirisi yapabilirsiniz. 2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilen Twitter sosyal medya içerisinde yerini aldı.Twetter saydığımız diğer sosyal medya ağları içerisinde olan bir diğer ağdır.Twitterde güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.Farkındalık oluşturup ilgili makamlar ile irtibat kurabilirsiniz. 2016 yılının Eylül ayında son noktayı Tiktok ile Bytedance koydu. Tiktok kullanıcıları musical yapabilmekte , sesli videolar paylaşabilmekte ve film replikleri kullanabilmektelerdir.

TÜRKİYE'DEKİ SOSYAL MEDYA İSTATİSTİKLERİ 

Türkiye' de 3,81 milyar insan sosyal medya kullanmaktadır.13 yaş üstü kişileri %63'ü aktif kullanıcı konumundadır. Bir kişinin bir günde sosyal medyada geçirdiği süre 2 saat 24 dakikayı geçmektedir. Aylık aktif instagram kullanıcılarının toplam sayısı ise 1 milyarı geçmiş durumdadır. Günde ortalama aktif instagram kullanıcı sayısı 300 milyonun üzerinde. 2020 yılı itibariyle 2.6 facebook kullanıcısı facebooku aktif olarak kullanmaktadır. 1,79 milyar kişi her gün facebook da aktif olarak yerini almaktadır. Bugün twitterde 330 milyon aktif kullanıcı bulunmaktadır. Bir günde ortalama 500 milyon üzerinde tweet atılmaktadır. Tiktok'un Dünya üzerinde 800 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Burada günlük video görüntüleme sayısı 1 milyardır.

 

 

 

Verdiği Hizmet Türleri

Tanıtım Yazısı
Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Kategori Açıklaması
Meta Açıklaması

Müşteri Yorumları (0)

Henüz bu satıcı için yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek - icerik.net