• Giriş
 • Kayıt Ol

nazansahbaz

İsim
: Nazan K.
Kayıt Tarihi
: 23 Mayıs 2022
Son Giriş
: 3 ay

Standart Yazar
Hazır Makalesi (8)


Hakkımda

Orta gelirli bir ailenin en büyük çocuğu olarak Afyonda dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladım. Üniversite eğitimim için Egenin incisi olan İzmire gittim. Beş yıllık iktisat lisans eğitimi ardından yüksek lisans ve doktora eğitimimi tamamladım. Şu an bir devlet üniversitesinde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Uzmanlık alanım ekonomi, finans, bankacılık ve enerjidir. Termo-klima dergisinde bir yıl boyunca düzenli olarak enerji ile ilgili yazılar yazdım. Araştırmalarım sonucu elde ettiğim bilgileri başkalarıyla ve öğrencilerimle paylaşmak beni mutlu ediyor. Bu yüzden de kendi alanımla ilgili güncel bilgileri ve yenilikleri sürekli araştırıyorum. Yazma tutkusu aslında ortaokul yıllarımdan beri vardı. Özellikle lisans eğitiminden sonra kendi alanımda yazmış olduğum çok sayıda bildiri, makale ve kitap bölümlerim bulunmaktadır. Özellikle pandemi döneminde evden çalışmanın da vermiş olduğu avantajı kullanarak çok sayıda makale yazdım. Yazmaya bir defa başlayınca insan kendini durduramıyor. Zihnimi sürekli yazmak istediğim konular meşgul ediyor.


Türkçe Makale Siparişi: 7.50 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

Araç kiralama fiyatları, kiraladığınız yere, kiraladığınız zamana, kaç günlüğüne kiraladığınıza ve seçtiğiniz kiralık araç türüne göre değişmektedir.  Sektörde ilk sıralarda yer alan Enterprise güvencesiyle araç kiralamak bir ayrıcalıktır. Enterprise'ın sahip olduğu geniş araç filosundan ihtiyacınıza ve bütçenize uygun araçları güvenli bir şekilde kiralayabilirsiniz.

 

  Araç kiralama fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir? 

 • Aracın yaşı: Araç ne kadar eski olursa, araç kiralama fiyatı da o kadar düşük olur. 5 yaşından küçük araçların fiyatı daha yüksek ve yaşları belirleyici olmayacağı için çok fazla farklılık göstermeyecektir. Arabalar 10 yaşından büyük olduğunda fiyat daha da düşer, ancak yakıt verimliliği, motor ve araba tipi daha önemli hale gelir.
 • Yakıt tüketimi ve motor tipi: Akaryakıt fiyatları hala nispeten yüksek olduğu için bir diğer önemli konu da kiralanacak olan aracın yakıt tüketimidir. Araç kiralayacak olanlar biraz daha pahalı bir araç kiralayarak yakıttan tasarruf edebilirlerse, genellikle yakıt tüketimi daha düşük olan aracı seçerler. Bu nedenle daha düşük yakıt tüketimi olan araçların kiralama fiyatı yüksek olacaktır. Ayrıca motor tipi de önemlidir. Dizel motorlar benzinli motorlardan daha fazla tercih edilir.
 • Araba tipi: Minivanlar, geniş arabalar, kamyonetler, kamyonlar, üstü açılır arabalar ve benzeri arabalar normal arabalardan daha yüksek fiyatlara sahip olabilir.
 • Araba markası ve modeli: Marka ve model de önemlidir. Araba kiralamak isteyenler, daha güvenilir olduklarına inanıldığından Alman arabaları için daha fazla ödemeye istekli olabilir. 
 • Kiralama dönemi: Araç kiralama mevsimlik bir iştir. Buna bağlı olarak da araç kiralama fiyatları da mevsimsel değişkenlik gösterir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında fiyat artmaktadır.
 • Konum: Belirli bir alandaki rekabet de arabanın fiyatını etkileyebilir. Daha fazla araba bulunan bölgelerde, fiyatlar biraz daha düşük olabilir, çünkü kiracılar daha geniş bir araba yelpazesinden seçim yapabilecek ve daha ucuz seçenekler bulabilecektir. 

 

Seyahat için araç kiralamanın avantajları

 • Seyahatiniz için eğer bir araç kiraladıysanız, tatil rotanızı istediğiniz gibi oluşturma imkanına sahip olursunuz. 
 • Eğer İstanbul gibi büyük şehirleri gezecekseniz, araç kiraladığınızda şehri hem yürüyerek keşfetmek hem de kiralık araç ile keşfetmek arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. 
 • Araç kiralama hizmetinde amortisman kaybı endişesiniz olmaz. 
 • Araç kiralama seçenekleri, sizi bakım ücretinden muaf tutar. Sigorta ücreti, servis bakım gibi maliyetlerden kurtulmak için araç kiralamanız en iyisidir.
 • Özellikle kurumsal kiralama işlemlerinde vergi tasarrufu sağlar. 

 

Kiralık araçlardan tasarruf etme yöntemleri

 • Seyahat kredi kartlarını kullanın:Kiralık arabalar için en iyi kredi kartları, harcamalarınızdan hem bonus puanlar hem de miller sunma eğilimindedir. Ayrıca bu kredi kartları kiralık araba sigortası yaparken de kullanıcılara ekstra kazanç sağlar.
 • Kiralık araç sadakat programlarına katılın: Bu tür programlara katılmak genellikle ücretsizdir. Kaydolma karşılığında, üyelere özel fiyatlar veya sırayı atlama yeteneği (paradan tasarruf etmeyecek, ancak size zaman kazandırabilir) gibi avantajlar sunarlar. Elit statüye sahip sadık müşteriler için ücretsiz yükseltmeler ve ücretsiz kiralama günleri gibi ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.
 • Şimdi rezervasyon yapın: Çoğu araç kiralama şirketi peşin ödeme gerektirmez. Seyahatin öngörülemezliği göz önüne alındığında, mümkün olan en kısa sürede bir araç kiralama rezervasyonu yapmak daha mantıklı olabilir. Ardından, fiyatların düşüp düşmediğini görmek için araç kiralama şirketinin rezervasyon aracıyla periyodik olarak kontrol edin. 

Tatil veya iş seyahatinizi sorunsuz bir şekilde geçirmek istiyorsanız dünyanın önde gelen araç kiralama firması Enterprise’ı tercih edebilirsiniz. Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti, çözüm odaklı yönetim anlayışı ve teknolojik yeniliklere hızlı uyum sağlaması sayesinde her geçen gün hızla büyümektedir. Siz de eğer sorunsuz araç kiralamak istiyorsanız, Enterprise'ın üstün kalitedeki araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kampanyalarını takip ederek avantajlı araç kiralama fiyatlarından da faydalanabilirsiniz.  

Verdiği Hizmet Türleri

Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
İnceleme İçeriği
Ürün Yorumu
Diğer Makale - İçerik

Müşteri Yorumları (3)

fatih_bilgin
24 Haziran 2023 14:55 tarihinde gönderildi.

Teşekkürler

sosyologer
11 Mayıs 2023 15:58 tarihinde gönderildi.

Teşekkürler

sosyologer
2 Mayıs 2023 18:05 tarihinde gönderildi.

Teşekkürler

Whatsapp Destek - icerik.net