• Giriş
  • Kayıt Ol

kaya1123

İsim
: Aydın111
Kayıt Tarihi
: 17 Ekim 2019
Son Giriş
: 3 yılHakkımda

Doğum yer: İstanbul/Fatih Yaş: 31 Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Mezunuyum. Halkla İlişkiler Ana Bilim dalı üzerine yüksek lisans yaptım. Medya, teknoloji, sosyoloji, toplum sağlığı, gibi sosyal bilimlerin her alanına ilişkin eğitimler aldım. Sabah Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi gibi köklü geleneksel gazetelerde editörlük yaptım. Notos dergisinde yayımlanmış bir hikayem mevcut. Öte yandan basın bültenlerine ilişkin yazılarım da mevcut. Yayımlanmış Hikaye: “YÜRÜYÜŞ” Bugün her şey sıra dışı başlamıştı. Uykumu almıştım, çene kaslarım esneme antrenmanlarına başlamamıştı. İçimde değişik bir huzur vardı. Söz konusu gündelik telaşları umursamıyordum. Farkında olmadan doğanın güzelliklerine dikkat kesilmiştim. Deneyimlerime birebir şahit olabiliyordum. Gökyüzüne sıkça bakıyordum. Kaldırımda oturan çocukların, nikotini ne denli istekli ciğerlerine bıraktığını tebessüm ederek seyrediyordum. Devamı aşağı formda...


Türkçe Makale Siparişi: 3.00 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

İstanbul/Fatih doğumluyum. 25 yıl kadar İstanbul'da yaşadım. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Geleneksel bir gazetede 1 yıl boyunca muhabirlik yaptım. Ardından 2 yıl süresince röportaj muhabirliği yaptım. Gaziantep Üniversitesinde medya ve iletişim sistemleri alanında yüksek lisans yaptım. Şu anda Gaziantep'te yaşıyorum. Özel bir yerel gazetede muhabirlik ve editörlük yapıyorum. Ailemle yaşıyorum. 29 yaşındayım.  Yazı açısında metin yazarlığı eğitim aldım. Bu alanda yazmış olduğum ancak yayınlanmamış bir çok denemem var. Öte yandan hikaye yazarlığı da yapmaktayım. Araştırma yapmayı ve bunu yazıya dökmeyi seven biriyim.Örnek Hikaye:

“YÜRÜYÜŞ”

Bugün her şey sıra dışı başlamıştı. Uykumu almıştım, çene kaslarım esneme antrenmanlarına başlamamıştı. İçimde değişik bir huzur vardı. Söz konusu gündelik telaşları umursamıyordum. Farkında olmadan doğanın güzelliklerine dikkat kesilmiştim. Deneyimlerime birebir şahit olabiliyordum. Gökyüzüne sıkça bakıyordum. Kaldırımda oturan çocukların, nikotini ne denli istekli ciğerlerine bıraktığını tebessüm ederek seyrediyordum. İçimden geçenler, yaşama sevinciyle el ele yürüyordu. Bu yol biter mi? Diye düşünmeden edebiliyordum. Fütursuzca, salkım salkım dağılan insan kalabalığını seyre dalabiliyordum. Aklımın üzerinde gazete küpürleri vardı. Bedenim, iktidarlığa kalbi seçmişti. Her olaya iyimser bir sonuç çizebiliyordum. Realist fikirlerin bunaltıcı olağanlığından uzak kalabiliyordum. Sonucu akıl-mantık sınırları içerisinde düşündüğünde başına gelenlerin muhakemesini önceden yapabilmek bir avantaj değildi benim için, bu nedenle sebep-sonuç ilişkisinden uzak, ütopik bir zaman dilimi çok değerliydi. Öyle de olmalıydı.  Ne düşündüğünün temelde bir önemi olmamalı, ne hissettiğine insan bakmalı. Onu önemsemeli, kendine bu hislerle bir yol çizmeli. Ölüyoruz, her geçen gün deride bir çizik daha resmediliyor ve toprak yağmur damlalarını emer gibi yakınına çekiyor bizi.

 

-HAYVANLAR, İNSANLARIN DÜNYA’DAKİ EN BÜYÜK ORTAĞIDIR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Hayvanat Bahçesi’nde bir kutlama programı düzenlendi. Hayvanları koruma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Konuşmalarda, İnsanların Dünya’daki en büyük ortağının hayvanlar olduğuna dikkat çekildi. Hayvanat Bahçesi’nin maskotu olan şempanze Can, ilgi gördü.

BAŞKAN VEKİLİ TOPRAK: EKOSİSTEMİN DEVAMI ADINA HAYVAN HAKLARINA SAYGI DUYULMALI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’yle hayvanların korunması için bir farkındalık oluşturmak amaçlandığını söyleyerek, “Dünya’daki bir büyük ortağımız da hayvanlardır. İnsanın Dünya’da ne kadar hakkı varsa hayvanların da bu Dünya’da yaşamaya, barınmaya ve beslenmeye o kadar hakkı vardır. Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez. Bu farkındalığın oluşturulması adına çaba gösteren gençlerimizin ve çocuklarımızın buraya gelmelerine ve hayvanlarla iç içe olmalarını arzu ediyoruz. Sokak hayvanlarına elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Sağlık, barınma ve beslenme problemlerini ortadan kaldırıyoruz. Her anlamda hayvan dostu olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak hayvan haklarına çok önem veriyoruz. Ekosistemin devam edebilmesi için insanların hayvan haklarına saygı duyması gerekiyor” dedi.

ÖZSÖYLER: BAZI HAYVANLARIN NESLİ TÜKENME TEHDİDİ ALTINDADIR

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler,  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hayvan haklarını yeniden hatırlatılması gerektiğini belirtti.

Özsöyler, “Hayvan haklarını korumak isteyen kişiler, ilk defa 1822 yılında İngiltere’de bir araya geldi ve Hayvan Koruma Birliğini kurdular. Türkiye’de ise, 2004 yılında 5199 sayılı kanun gereğince tüm hayvanların hakları koruma altına alınmıştır. Kanun çerçevesinde hayvanlara nasıl davranılacağı ve nasıl korunmaları gerektiği açıkça belirtilmiştir. Artan Dünya nüfusuna paralel olarak hayvanlara verilen zarar da artıyor. Ancak biz bu duruma ‘dur’ demek adına hayvanları sıcak yuvalarla buluşturuyoruz. Onların zaruri ihtiyaçlarını eksiksiz yerine getiriyoruz. Bütün hayvanlar, eşit haklara sahip oluğunu unutmuyoruz. Dünya’nın bilinçsiz eylemleri sonucu hayvanların yok edilmesi nedeniyle bazı hayvanların nesli tükenme tehdidi altındadır. Buna göre, Dünya’da 1600 panda, 1200 kaplan, 50 Java gergedanı ve 1200 fok kalmıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak, barınağımızda 5 toplama aracı, 1 ambulans bulunmaktadır. Şehrimizde yer alanı başıboş hayvanların toplatılması için 153 ihbar hattı aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Toplatılan hayvanların barınağımıza gelmesiyle birlikte, onların sağlık kontrolünden geçirilir. Öte yandan hayvanların derilerinin altına bir çip yerleştirerek takipleri yapılır. Şehrin 20 noktasında büyük hayvan besleme noktası kuruldu” diye konuştu.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan çocukların, hayvanlara ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

ANTEP SOFRASI, ADANA LEZZET FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU 

Adana’da, “Büyük Akdeniz Şöleni” temasıyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin standı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. GastroANTEP Festivali’nin hemen ardından Antep’in sofrası bu kez Adana’da açıldı, damak lezzeti tutkunlarının beğenisine sunuldu. Antep’in yöresel yemeklerinin kokusunu saran stantta, katmer yapıldı, ziyaretçilere tattırıldı, standın etrafı kurutmalıklarla çevrelendi. Bunun yanı sıra Bakır El İşlemeciliği ve Gaziantep kutnu kumaşı görücüye çıktı. 

Adana Valiliği tarafından düzenlenen festivalde; Adana Valisi Mahmut Demirtaş Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep ve Adana mutfağı üzerine konuştu. Samimi bir ortamda geçen sohbette başkan Şahin, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) 116 şehir arasında gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olma niteliğini taşıyan Gaziantep’i anlattı. Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın (GAGEV) işbirliğinde, organize edilen Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroANTEP), ele alındı.

 

3’üncü Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde ziyaretçiler, mutfağıyla dünyada markalaşan Antep sofrasını çok beğendiklerini söyleyerek, festivalde boy gösteren Büyükşehir Belediyesi standını ilgiyle karşıladıklarını belirtti. 

Verdiği Hizmet Türleri

Tanıtım Yazısı
Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Kategori Açıklaması
Basın Bülteni
Web Sitesi İçeriği
İnceleme İçeriği
Yorum - Değerlendirme

Müşteri Yorumları (1)

icerik.net
2 Mart 2022 22:15 tarihinde gönderildi.

Satıcı, siparişi teslim etmemiştir.

Whatsapp Destek - icerik.net