iremozcan

İsim
: İ̇rem Ö.
Kayıt Tarihi
: 1 Nisan 2020
Son Giriş
: 1 yıl


Hakkımda

Merhaba, ben İrem. Özel bir üniversitede Uluslararası Finans son sınıf öğrencisiyim. %100 ingilizce eğitim görüyorum, kendimi geliştirmeyi ve üretmeyi seviyorum. Edebiyata, okumaya ve yazmaya ilgi duyuyorum. Lise yıllarımda aktif bir şekilde şiir ve düzyazı çalışmalarıma devam ediyorum. C1 seviyesinde İngilizceye sahibim. Çeviri, makale, ödev, düzyazı gibi içeriklerinizde sizlere yardımcı olabilir ve kısa sürede içeriklerinizi hazırlayabilirim.


Fiyat Tarifesi: 2.50 TL

Yukarıda yer alan meblağ satıcının Makale Siparişi alımında 100 kelime için istediği fiyattır.

Hizmet Açıklaması

İstediğiniz konu hakkında SEO uyumlu makale yazabilirim. Daha önce İnsan Kaynakları-İşe alımda staj yaptım, sizin için CV hazırlayabilirim. Ödevlerinizin içeriklerine göre size yardımcı olabilirm. C1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahibim, İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Örnek bir makalem aşağıda yer almaktadır.

 

Web sitesi içeriği nasıl hazırlanır?

Günümüzde teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesiyle,her işimizi internet üzerinden yapmaya başladık. Bunun sonucu olarak da ''web sitesi açma'' fikri birçok internet kullanıcısının ilgisini çekmeye başladı fakat birçok kullanıcı önemli olanın web sitesi açmak değil,bu web sitesi için doğru içerik üretmek olduğunu unutuyor. Bunun için dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var:


İçeriğinizi olabildiğince anlaşılır ve kısa tutmanız gerekiyor.

Günümüz internet kullanıcıları çok fazla okuyup her bilgiye ulaşmayı değil, az okuyup sadece istedikleri bilgiye ulaşmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden içeriğiniz anlaşılır ve kısa olması, daha çok okucuya ulaşmanızı ve bu okuyucuların içeriğinize daha çok ilgi göstermesini sağlayacaktır.

İçerikleriniz özgün ve güncel olmalı.

Web sitesine dahil ettiğiniz her şey birer içeriktir. Fotoğraflar, videolar, kaynakça kısmı ve bunun gibi birçok bölüm içerik kategorisindedir. Sitenize ekleyeceğiniz yazılar, fotoğraflar ve videoların hepsi kendi üretiminiz olmalıdır. Fotoğraf ve videolarınızın çekimlerini mutlaka kendiniz yapmalı, yazılarınızda kopya cümlelerden kaçınmalısınız. İçeriklerinizin günümüz konularından oluşması, hem aramalarda daha üstte çıkmanıza hem de web sitenizin daha çok insan tarafından ziyaret edilmesine olanak sağlar.

Dil bilgisi kurallarına uymalı, üslubunuza dikkat etmelisiniz.

Yazım hataları web sitenizin profesyonelliğini gösterebileceğiniz bir noktadır. İmla kurallarına uyulmamış bir içerik, hiçbir okuyucuya güven vermez ve okuyucularınızdan olumsuz görüşler alırsınız. Profesyonel bir web sitesi, dil bilgisi kurallarına dikkat etmeli ve içeriklerini yayınlamada kontrol etmelidir.

Kullandığınız başlık ve içerik  birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Web sitenizi ziyaret edecek kullanıcılar arama motorlarında gördükleri başlıkla içeriğin uyumlu olmasını beklerler. Birbiriyle uyumsuz olan başlık ve içerikler sitenin güvenilirliğini azaltır.

''Tersine dönüş piramidi'' tekniğini kullanmalısınız. 
Sonuçları, içeriklerinizin en başına yerleştirin ve buradan geriye doğru giderek çalışın. Bu teknik,  önemli bilgilerin merkezde olmasını sağlar.

SEO kurallarına uygun içerikler hazırlamalısınız.

SEO kuralları, web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için mutlaka uymanız gereken bir kuraldır. Bu kuralların ana maddesi anahtar kelimeleri doğru kullanmaktır. Anahtar kelime kullanmak yazınızı ilgi çekici kılar ve daha çok ziyaretçiye ulaşmasına olanak sağlar; fakat çok fazla yerde anahtar kelimeye yer vermek yazınızın sürekli kendini tekrar etmesine ve ziyaretçinin içerikten bıkmasına sebep olur. Anahtar kelimeleri doğru yerlerde ve aşırıya kaçmadan kullanmalısınız.

Metinlerinize bağlantılar eklemelisiniz.

İçeriklerinizin sonuna ekleyeceğiniz bağlantılar, ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve içeriğin güvenilirliğini arttıracaktır. İçeriğinize bağlantı eklerken güvenilir siteleri kullanmaya özen gösterin. Bağlantılarınızın yeni sekmede açılması, ziyaretçilerin sitenizden çıkmadan verdiğiniz bağlantılara ulaşmasına olanak sağlar.

Müşteri gibi düşünmelisiniz.

Web sitenizi ziyaret edecek olan kullanıcıların bir müşteri olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Müşterilerin beklentileri, soruları ve şikayetleri olabilir ve siz de bu ihtiyaçlara uygun hareket etmelisiniz. Siz müşteri olsanız sitenizde hangi noktaları beğenir, hangi noktaları eksik bulurdunuz? Her zaman bu sorunun cevabına uygun içerikler hazırlamalısınız.

Özetle, tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman web sitenize doğru içerikler üretecek ve bunun sayesinde de daha çok ziayretçiye ulaşacaksınız.

Verdiği Hizmet Türleri

Blog İçeriği
Ürün Açıklaması
Web Sitesi İçeriği
Yorum - Değerlendirme
CV - Önyazı
Çeviri Hizmetleri
Meta Açıklaması
Ürün Yorumu

Müşteri Yorumları (0)

Henüz bu satıcı için yorum yapılmamış.