• Giriş
 • Kayıt Ol

Makale Yazmak İstiyorum

Makale yazmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz!
Makale yazarlığı yaparak para kazanan yüzlerce yazar gibi makale yazmak istiyorum ve makale yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız; makale nasıl yazılır, hangi sitelerde yazarlık yapılır bilmeniz gerekir. Kaliteli, seo uyumlu ve özgün makaleler yazmaya başladığınızda ise makale yazarlığından para kazanmak için en önemli ve tek şartı yerine getirdiniz demektir. Çünkü makale yazarı olmak için eğitim, meslek veya yaş şartı aranmıyor.
 

Makale Nasıl Yazılmalı?


Okuyucuyu bilgilendirici ve ikna edici yazılar olan makaleler, eğitim, sağlık, moda, dekorasyon, giyim, teknoloji veya aklınıza gelen her konuda olabilir. Web sitelerinin ürün ve hizmet alanına göre özgün ve seo uyumlu makalelere ihtiyacı vardır. Yani bir makale hangi konuda veya hangi alanda olursa olsun, o makalenin benzersiz olması web sitesi için çok önemlidir. Makale nasıl yazılır diye merak edenlere ilk söylediğimiz şey makalenin kopya içermemesi yani özgün olması gerektiğidir.

Şimdi makale yazmak istiyorum diyorsanız bir makale nasıl yazılır, kaliteli bir makalenin özellikleri nelerdir maddeler halinde sizlerle paylaşalım.
 • Makale konusu ile ilgili araştırma yapılır
 • Etkileyici bir başlık kullanılır
 • Ara başlıklarla ziyaretçi ile iletişim sağlanır
 • Okuyucuyu sıkmamak için kısa cümleler kullanılır
 • Dilbilgisi ve gramer kuralları uygulanır
 • Makale içeriği birkaç cümle de olsa kopya içermez
 • Sade bir dil kullanılır
 • Bilgi verici doğru bilgiler yer alır
 • Giriş, gelişme ve sonuç düzenine dikkat edilir
 • Seo uyumlu olması önemlidir
 • Makale bittikten sonra nitelik ve özgünlük kontrolü önemlidir
 

Hazır Makale Ekle & Sat veya Satıcı Profili Oluşturun

 

Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum


Makale yazarlığı yapmak isteyen birinin araştırmacı olması ve yazmayı sevmesi gerekir demiştik. Yeni başlayanlar için ilk etapta stresli olsa da, makale yazarlığı son derece keyifli ve kazançlı bir meslektir. Hatta bir kez yazmaya ve bu işten kazanç sağlamaya başladıktan sonra kelimeler kendiliğinden dökülmekte, günlük yazılan makale sayısı da her geçen gün arttığından makale yazarları kazançlarını katlamanın keyfini sürmektedir.
Makale yazarlığı yapmak istiyorum diye herkes makale yazabilir. İlk kez yazmaya başlayan biri için söyleyebileceğimiz, ilgi duyduğu alanları belirlemesi, o konularda deneme makaleleri yazması ve yazdığı makalelerin makale yazma kurallarına uygunluğunu test etmesidir. Makale yazarı arayan sitelere deneme makaleleri gönderildiğinden deneme makalesinin istenen kalitede olması önemlidir.

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)

 

Hangi Sitelerde Yazarlık Yapılır


Makale yazarlığından amaç para kazanmaktır. Bu işi yapmak isteyenlerin emeğinin karşılığını alacağı güvenilir bir içerik sitesi ile çalışmak istemeleri ise onların en doğal hakkıdır. Makale yazmak istiyorum diyerek makale ve içerik ajansı araştıranların karşısına internette o kadar çok adres çıkıyor ki. Hatta makale ve içerik yazarı arayan firmalar kariyer.net, yenibiris.com gibi iş ilanları sitelerine ilan veriyor. Bu şekilde aracı firmalarla ilan veren ajans veya sitelere başvurabileceğiniz gibi, içerik ajanslarının direk kendi ilanlarına da başvurabilirsiniz. İçerik.net bunlardan güvenilir ve işinin ehli bir firma olarak alıcı ile satıcıların aynı platformda yer aldığı bir makale ve içerik ajansıdır. Onlarca kategoride yüzlerce makale siparişinin yer aldığı sistemde makale siparişi alarak para kazanacağınız gibi hazır makalelerinizi de satışa çıkarabilir kazancınızı arttırabilirsiniz. Makale yazmak istiyorum diyenler için mükemmel bir içerik ajansı olan icerik.net, makale onayından bir gün sonra kazancın hesaba geçtiği bir site olarak rakiplerinden oldukça fazla avantajlara sahiptir.
 
Whatsapp Destek - icerik.net