• Giriş
  • Kayıt Ol

Makale Siparişi Alım Kuralları

Makale siparişlerinizde geçerli olan kuralları inceleyin

1. Sipariş Detayları ve Başlangıç

Alıcı, makale siparişi verdiği taktirde sipariş ödemesini peşin olarak yapmak, sipariş detaylarını belirtmek, açık ve net şekilde isteklerini dile getirmekle yükümlüdür. Sipariş ödemesi tamamlandığı anda sistem tarafından belirlenen sipariş teslim süresi başlar. Satıcı siparişe ait tüm detaylara Sipariş Detayları sayfasından ulaşabilmektedir. Satıcı aldığı siparişi teslim edemeyeceği taktirde sipariş destek hattı üzerinden durumu bildirerek siparişin iptal edilmesini talep etmelidir. Alıcı ile mutabakat sağlanarak sipariş iptal edilir ve sipariş tutarı alıcıya iade edilir.  

2. Sipariş Süresi ve Yükümlülükler

Satıcı sistem tarafından belirlenen teslim süresi içerisinde, alıcının sipariş detaylarında belirttiği istekler doğrultusunda siparişi teslim etmekle yükümlüdür. Satıcı sistem tarafından belirlenen süre içerisinde siparişi yetiştiremeyeceğini düşünüyorsa sipariş detayları üzerinden alıcıdan ek süre talep etmelidir.

3. Sipariş Düzenleme Talebi

Alıcı, satıcı tarafından teslim edilen siparişi, satıcı teslim ettikten sonra 3 gün içerisinde kontrol etmekle yükümlüdür. Bu süre içerisinde alıcı siparişte düzenleme isteme hakkına sahiptir. Satıcı, alıcı tarafından talep edilen düzenleme taleplerini yerine getirmekle yükümlüdür. Alıcı ve satıcı arasında yaşanan tüm anlaşmazlıklar, sipariş detaylarında yer alan Destek Hattı bölümü üzerinden gerçekleşen görüşmeler ile karara bağlanır. Eğer alıcı ile bir mutabakat sağlayamadı iseniz Destek Hattı üzerinden bize bilgi verebilirsiniz.  

4. Sipariş İptali ve İadesi

Satıcının sipariş teslim süresi içerisinde siparişi teslim edememesi, siparişi hazırlayamayacağını belirtmesi gibi durumlarda sipariş İcerik.net editörleri tarafından iptal edilerek sipariş tutarı alıcıya iade edilir.

5. Sipariş Onayı ve Yorumu

Alıcı, satıcı siparişi teslim ettikten sonra 3 gün içerisinde siparişi onaylaması veya düzenleme istemesi gerekmektedir. Siparişi onaylarken satıcı hakkında tüm deneyimlerini yorum yaparak belirtir. Alıcı tarafından yapılan yorumlar satıcı profilinizde gözükerek diğer alıcılar içinde referans noktası oluşturur. Alıcı, satıcı siparişi teslim ettikten sonra 3 gün içerisinde siparişi onaylamaz ise sipariş otomatik olarak onaylanarak sipariş tutarı satıcı banka hesabına aktarılır. Bu işlemin geri dönüşü mümkün değildir.

6. Ödeme ve Telif Hakları

Alıcı siparişe onay verdiği veya sipariş otomatik olarak onaylandığı taktirde sipariş tutarı bir sonraki iş gününde satıcının belirttiği IBAN numarasına aktarılır. Satıcı tarafından yanlış verilen ödeme bilgilerinden İcerik.net sorumlu tutulamaz.

Whatsapp Destek - icerik.net