• Giriş
 • Kayıt Ol

İçerik Yazarı Aranıyor

İçerik yazarı olmak isteyen herkesi bekleriz!

Online yazarlık olan içerik yazarlığı, ürün veya hizmet tanıtımı ya da blog yazarlığı olarak web siteleri için içerik üretmektir. İçerik üretiminde müşterilerin metinle ilgili sunduğu bilgiler, Seo için gerekli olan anahtar kelimeler ve müşteri beklentileri kilit noktalardır. İçerik yazarı olmak isteyen veya içerik üreten yazarların içerik yazım kurallarını iyi bilmesi gerekir. Aksi takdirde yazılan içerik istenen niteliklerde olmayacak ve müşteri tarafından onaylanmayacaktır. İçerik yazarı aranıyor ilanlarında düzenli olarak seo uyumlu, kaliteli ve özgün içerikler üretebilen yazarlar aranır. Şimdi iyi bir içerik yazarı olmak ve kaliteli bir içerik üretmek için bilinmesi gereken içerik yazım kuralları nelerdir inceleyelim.
 

İçerik Yazım Kuralları


Bir içerik yazarı imla kurallarına hâkimdir. –de, -da ekleri, soru ekleri, ki eki yazılışları, rakamların yazılışı, tırnak işareti ve diğer gramer kurallarını çok iyi bilir. İnternet ortamında yüzlerce web sitesi ve binlerce içerik bulunuyor. Bu kadar çok içeriğin yer aldığı bir ortamda kullanıcılar profesyonelce hazırlanmış kaliteli içerikleri okumayı tercih ediyor.
Kaliteli bir içerikte ise ilk göze çarpan özellik gramer bakımından kusursuz olmasıdır. Akıcılık mükemmel, dili sadedir. Hangi konuda yazıldı ise o konuda detaylı bilgi verir.

İçerik yazım kurallarını maddeler halinde sıralamak gerekirse;
 • Yazım öncesi araştırma yapmak önemlidir
 • Kopya içermez, özgündür
 • Seo uyumludur
 • İmla ve dilbilgisi hataları içermez
 • Paragraflar düzgün sıralanmıştır
 • Görünüm ve yerleşim olarak gözü yormaz
 • Hedef kitleye uygun hitap içerir
 • Gereksiz süslü kelimelerden uzak ve sadedir
 • Hedef müşteri kitlenin davranış ve ihtiyaçlarına hitap eder
 • Yazı uzunluğu olarak ne çok uzun ne çok kısadır
 • Günceldir
 • Alt başlıklar içerdiğinden okuması keyiflidir
 • Anahtar kelimeler gerektiği kadar ve anlamlı cümlelerle kullanılmıştır.
 

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
YAZAR BAŞVURUNU YAP HEMEN KAZANMAYA BAŞLA!

 
Okunmayan bir içeriğin değerli olmadığını bilen bir içerik yazarı tüm bu kurallar çerçevesinde kaliteli içerikler hazırlar. İçerik yazarı aranıyor ilanlarına bakıldığında özellikle kaliteli ve özgün içerikler yazabilecek yazarların arandığı görülür. Kaliteli ve özgün bir içerikse, içerik yazım kurallarına göre yazılmış bir makaledir.
 

İçerik Yazarı Olmak İstiyorum


İçerik yazarı olmak isteyen biri daha önce içerik yazmışsa içerik yazarı aranıyor ilanlarında istenen içerik özelliklerini hemen anlar. Eğer yazarlığa yeni başlayacaksa her ne kadar yazmayı seven veya yazmaya merakı olan biri olsa da içerik yazım kurallarını gözden geçirmesi gerekir.

İçerik yazarı olmak birçok insanın hayalidir. Çünkü günümüzün freelance çalışılan ve internet üzerinden para kazanma yolu olan içerik yazarlığı birçok yönü ile caziptir. Evde para kazanmak için en üretken yöntemlerden biri olan içerik yazarlığında patron derdi olmaksızın yazdıkça daha çok kazanılır.
İçerik yazarı olmak demek;
 • Özgür olmak
 • Özgün olmak
 • Ve cesur olmak demektir.
 
Özgürlükten kastımız içerik yazarlarının mesai saatleri sabah 8 akşam 6 değildir. İstedikleri zaman yazmaya başlarlar. Bazen kahvesini alıp koltuğunda yazar, bazen de çalışma masasına geçip araştırmalarını, duygu ve düşüncelerini yazıya döker. İstediği zamanda ara verir. Çalışma saatlerini belirleyen bir patronu olmadığından rahattır.

Özgün olmak, özgünlüğünü yazılarına da aktarmaktır. Yani benzersiz içerikler üretmek, web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşıyacak metinler yazmak demektir. Web sitelerinin istediği de budur. Cesur olmak; yazılarını farklı kılmak, merak uyandırıcı, akıcı ve okuyucuyu alıp götüren yazılar yazmak demektir. İnternet klişe ve kopya içeriklerle dolu iken, içerik akıcılığı ile web sitesini rakiplerinden ayırmak demektir. İçerik yazarı olmak çok iyi paylaşımlarda bulunmak, sosyal medyayı iyi kullanmak veya mükemmel mesaj atmaktan çok farklıdır. Kendinize güveniyor ve içerik yazarı olmak istiyorsanız içerik yazarı arayan sitelere göz atmalısınız.
 

İçerik Yazarı Arayan Siteler


Kazancınız giderleriniz için yeterli gelmiyor mu, evde ek iş yaparak daha çok mu kazanmak istiyorsunuz? Freelance çalışarak para kazanmak için İnternette son günlerin en popüler mesleği içerik yazarlığına rastladığınızdan eminiz. Çünkü içerik yazarı aranıyor ilanları her geçen gün artıyor ve son zamanların en fazla aranan kelimeleri arasında yer almaya devam ediyor. İçerik yazarı arayan siteler web sitelerinin içerik ihtiyacını karşılamak için yazar kadrolarını genişletmeye çalışıyor.

Özgün ve seo uyumlu içerik ihtiyacı olanlarla içerik üreticilerini bir araya getiren icerik.net, yazarların profil oluşturarak hemen kazanmaya başladığı en güvenilir içerik ajansıdır. İçerik yazarı aranıyor ilanları ile alanında uzman içerik yazarlarını sisteme dâhil ederken, makale ve içeriğe ihtiyacı olan alıcıları da davet ederek alıcılarla satıcılar arasındaki aracıları ortadan kaldırıyor. Çünkü içerik üreticileri ile alıcılar bire bir görüşüyor ve karşılıklı talepler konuşularak anlaşma yapılıyor. İçerik yazarları sadece makale siparişi alarak değil, hazır makalelerini de hemen satışa çıkartarak kazanç elde ediyor. Daha çok kazanmak ve makale yazarlığından sürekli gelir elde etmek istiyorsanız icerik.net aradığınız adrestir.
 

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
YAZAR BAŞVURUNU YAP HEMEN KAZANMAYA BAŞLA!

Whatsapp Destek - icerik.net