• Giriş
  • Kayıt Ol

Hazır Makale Satış Kuralları

Hazır makale satışa çıkartmadan önce bilmeniz gerekenler!

1. Özgünlük ve Kopya

Satıcı sistemde satışa çıkarttığı / çıkarmak istediği tüm hazır makalelerin özgün, daha önceden başka bir yerde yayınlanmamış, doğru kategoriler seçilmiş ve satışa çıkarılmamış olduğunu peşinen kabul eder. Satıcı tarafından satışa çıkarılan hazır makalelerde kopya tespit edildiği taktirde İcerik.net editörlerinin satıcıyı sistemden uzaklaştırma, hazır makaleleri satıştan kaldırılma, satıldı ise siparişin iptal edilerek alıcıya hazır makale tutarını iade etme hakkı saklıdır. Satıcı hiçbir suretle icerik.net platformu dışında alışverişe yönlendiren telefon numarası, mail, iletişim bilgisi paylaşmayacağını, paylaştığı taktirde tüm haklarından feragat ederek, sistemden uzaklaştırılacağını peşinen kabul eder.

2. Başlık & İçerik Uyumu

Satıcı satışa sunulan başlık ile içeriğin tamamen uyumlu, anlam bütünlüğüne sahip olduğunu beyan eder. İcerik.net editörleri tarafından satılan / satışta olan hazır makalelerde anlam bozukluğu bulunan, başlık içerik uyumsuzluğu, yabancı dilden birebir çevrilmiş makaleler tespit edildiği taktirde hazır makale satışta ise satıştan kaldırılır, satıldı ise ve alıcıdan bu konuda satıştan sonra 3 gün içerisinde olumsuz bir geri bildirim geldiği taktirde hazır makale iptal edilerek tutar alıcı hesabına iade edilir.

3. Yazım ve İmla Hataları

Satıcı satışta olan / satışa çıkarttığı tüm hazır makalelerde yazım ve imla hataları olmadığını kabul eder. İcerik.net editörlerinin incelemesi sonucunda yazım ve imla hataları bulunan hazır makaleler satışa çıkmadan önce iptal edilerek satıcıya bilgi verilir. Alıcı tarafından satın aldıktan sonra 3 gün içerisinde sorun bildirilen yazım ve imla hatalarını satıcı maksimum 3 gün içerisinde düzenleyerek yeniden alıcıya iletmekle yükümlüdür.

4. Sorun Bildirme ve Çözümü


Alıcı satın aldığı hazır makaleleri 3 gün içerisinde kontrol etmekle yükümlüdür. Satın aldığı tarihten 3 gün içerisinde sorun bildirerek satıcı ile çözüm arayışı içerisine girebilir. Satıcı haklarını ve ödemesinin yapılması için alıcı 3 gün içerisinde herhangi bir sorun bildirmediği hazır makaleler otomatik olarak onaylanarak Satıcı banka hesabına aktarılmaktadır. 3 gün sürenin sonunda alıcının sorun bildirme hakkı bulunmamaktadır.

Satıcı sorun bildirilen hazır makalelere en geç 3 gün içerisinde çözüm üreterek alıcı onayını yeniden talep edebilir. Eğer sorun bildirilen hazır makale süreçlerinde alıcı ile satıcı bir mutabakat sağlayamadı ise alıcı sorunu incelenerek hazır makale denetlenir ve İcerik.net editörleri tarafından sonuçlandırılır. İcerik.net editörleri tarafından verilen kararlar alıcı ve satıcı tarafından peşinen kabul edilir.

5. Satış Hakkı

Satıcı başvurusu onaylandıktan sonra bir satıcının maksimum 50 hazır makale satışa çıkartma hakkı bulunmaktadır. Satış hakkı sayısının arttırılıp / azaltılması İcerik.net editörlerinin satıcı başarısı incelendikten sonra değişebilir. Satıcı eğer sistemden uzaklaştırılmış ise satış hakkı tamamen sıfırlanır.

6. Komisyon Oranları


İceril.net içerik alışverişleri için alıcı ve satıcıyı buluşturan aracı bir platformdur. İcerik.net tek gelir modeli olarak sadece satıcılara ait satışlar üzerinden kazanç sağlamaktadır. Satıcının tamamlandığı her sipariş üzerinden %20 hizmet bedeli İcerik.net tarafından kesilmektedir. Bu kazanç tutarının %70’lik bölümü İcerik.net reklam ve pazarlama çalışmaları için kullanılmaktadır.

7. Ödeme ve Telif


Satıcı tarafından satışa çıkarılan hazır makaleler, alıcı tarafından ödeme yapılarak alındığı taktirde satıcı hazır makalenin tüm haklarını ücreti mukabilinde alıcıya devreder. Hazır makale satıldığı andan itibaren alıcı tarafından herhangi bir sorun bildirilmediği taktirde 4 iş günü içerisinde tutar satıcı banka hesabına aktarılır.Whatsapp Destek - icerik.net