Yazı Yazarak Para Kazanma Ekşi

Makale yazarlığı günümüzün en popüler işlerinden birisi haline gelmiştir. Sosyal medyaların gelişimi ve insanların durmadan bu platformlarda vakit geçirmesi, içerik üretecek insanlara olan ihtiyacı artırmıştır. İşte içerik üretmekte burada önem kazanmıştır. Yazı yazarak para kazanma ekşi gibi sözlüklerde durmadan tartışılan bir konu haline gelmiştir. Siz de yazı yazarak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır. 

Kendinize Bir Alan Belirleyin

Bu kimi zaman bir ürünün tanıtımı, kimi zaman akademik yazılar, kimi zaman ise sosyal medyaya üreteceğiniz içeriklerdir. Hepsinin de ortak bir yanı vardır, o da kendilerine bir niş belirlemiş olmalarıdır. Burada yetenekleriniz, uzmanlıklarınız, hobileriniz ve tecrübeleriniz size yol gösterecek şeylerdir. Mesela daha önce sigarayı bırakma gibi bir deneyiminiz mi oldu? Bununla ilgili harika bir içerik üretebilirsiniz. Sizin de bildiğiniz gibi insanlar her konu hakkında bilgi sahibidir. Ama nasıl yapacaklarını bilmezler. İşte burada onlara üreteceğiniz içeriklerle yardım edebilirsiniz. 

Akıcı ve Kolay Anlaşılabilen Bir Dil Kullanın

Anlatımınız, okuyucunun, yazdıklarınızı anlaması konusunda çok önemli bir etkendir. Sigara örneğinden devam edelim. Burada onlara sıkıcı ve anlamadıkları teknik bilgiler vermek yerine, tamamen sizin tecrübelerinize, duygularınıza ve düşüncelerinize dayanarak yazacağınız bir yazıyı hem okuyucular daha rahat anlayacaktır hem de daha rahat okunacaktır. Bu sayede içerikleriniz talep görecektir. 

İçeriklerinizi Satın

Bundan sonra yapmanız gereken içeriklerinizi satmaktır. Yazı yazarak para kazanma ekşi gibi sözlüklerde en çok önerilen platformlardan birisi icerikler.net'nir. Siz de hazır makalelerinizi burada satabilirsiniz.
Önceki YazıHarika Bir İçerik Üretmek İçin 4 Adım
Sonraki YazıBlog Yaz Para Kazan
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın