Başarı Ölçütü: Sektörünüz İçerik Pazarlamayla Neler Başarabilir?

Büyük bir başarı sağlayacağını düşündüğünüz bir içerik ürettiniz, ancak sonuçlar beklediğiniz gibi olmadı. İçerik için tüm önemli unsurları için bir araya topladınız. Haber değeri yüksek, veriye dayalı, duygusal ve hatta biraz tartışmalı. Ancak "viral hale gelemedi". Dijital PR ekibiniz bunu tanıtmak için yola çıktı, ancak yazarların ilgisini çekmedi. İşte bu durumda kendinize sorabileceğiniz iki soru bulunmaktadır.
Bağlantı kurma amacıyla ürettiğim içerik için gerçekçi olmayan bağlantı beklentilerim var mı?
Başarı tanımım veriye dayalı kanıtlarla mı destekleniyor?

Dikeyler genelinde beklentileri yönetmek

Elmaları portakallarla karşılaştıramazsınız. Her ritmin kendine özgü zorlukları ve avantajları vardır. Her sektör için içerik, her sektördeki yayıncıların nasıl davrandığına dair uzman düzeyinde bilgi ile üretilmelidir.

Sektöre özgü içerik konuları belirlemek

Elbette, dikey ne olursa olsun tüm içeriğe uygulamanız gereken bazı evrensel ilkeler var. Verilerin sağlam olması gerekir. Grafik varlıkların göze hoş gelmesi ve anlaşılması kolay olması gerekir. Bilginin şaşırtıcı ve bilgilendirici olması gerekir. Ancak konu sektöre özgü içerik konuları söz konusu olduğunda nelere dikkat etmelisiniz? Diğer alanlar için göz ardı edebileceğiniz ancak belirli bir alan için geçerli olan taktikler veya kurallar nelerdir?

Yiyecek ve İçecek

Yemekle ilgili pazarlama kampanyaları oluştururken gösterişli tasarımlardan vazgeçmeyin. İyi görseller eklediğinizden emin olun. Çünkü insanlar gözleriyle yemek yer. İçerik oluşturduğunuz konu genellikle görsel çekiciliğe sahipse, insanları içeriğinize çekmek için bundan yararlanmak en iyisidir. Hiç yemek fotoğraflarını içermeyen bir yemek tarifi kitabı satın aldınız mı?

Teknoloji

Teknoloji kampanyalarının sadece teknoloji ile ilgili olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün. Teknoloji kampanyaları, her zaman kültür ve insan davranışı kampanyalarıdır. Cihazların, sosyal medya kullanımının veya gizlilik ve güvenlik gibi daha incelikli konuların karşılaştırılması, yalnızca bağlantı, güvenlik veya paylaşılan deneyim gibi daha yaygın temalara bağlıysa genel bir izleyici kitlesinde yankı bulabilir.

Seyahat

Seyahat için içerik oluştururken, içerikte eyleme geçirilebilir çıkarımlar olduğundan emin olmak önemlidir. Aksi takdirde, yayıncıların bunu haber yapmasını sağlamak zor olabilir. Seyahat yazarları, sağladıkları içerikten ipuçları çıkarmayı severler. Projeniz yolculara faydalı bilgiler veya uçuşlar ve olanaklarla ilgili az bilinen istatistikler sağlıyorsa, seyahat sektöründe büyük olasılıkla ilgi çekeceksiniz. Projenizi oluşturmadan önce bu ideal istatistikleri bulun ve bunları işiniz için şablon olarak kullanın.

Sağlık ve Formda Olma

Sağlık ve zindelik dünyasında, herkes tavsiye veriyor gibi görünebilir. Ancak doktor değilseniz, belirli konular hakkında konuşurken dikkatli olun. Belirli bir standardı diğeriyle karşılaştırmamaya çalışın. Özellikle diyet kültürü ve akıl sağlığı konularında dikkatli olun.

Fiziksel ve zihinsel sağlık arasında bir denge kurmaya çalışın, özellikle bir standardı yüceltmemeye veya nesneleştirmemeye ve diğerlerini aşağılamamaya dikkat edin. Tek bir alana odaklanmak yerine genel sağlığı vurgulayın. Bu dikeyde, trend olan her şeye özellikle dikkat etmeniz gerekir. Ancak büyük konuların arkasındaki araştırmayı iyi bir şekilde yapmak oldukça önemlidir.

Finans

Kibar bir akşam yemeği sohbetinde sık sık kaçındığınız konulardan biri olarak paranın lanse edildiği gerçeği göz önüne alındığında, para hakkında konuşmanın ve düşünmenin insanlarda çok fazla duygu uyandırdığına şüphe yok. Finans ilk bakışta kuru ve soğuk bir alan gibi görünebilir, ancak paradan bahsetmek güçlü duygular uyandırabilir. Mali sıkıntılardan, pişmanlıklardan ve hatalardan yararlanmak son derece eğlenceli ve hatta eğitici içerikler sağlamaktadır.

Duygular, sosyal paylaşımın itici güçlerinden biridir. Bu nedenle finansla ilgili içerik üretirken bunu kendi yararınıza kullanın. Kitlenizle ilişki kurun. Okuyucular genellikle finansal içerik pazarlama kampanyalarını kendi finansal refahlarını karşılaştırmanın bir yolu olarak kullanmaya çalışırlar, bu nedenle insanlara potansiyel yeni normlar hakkında bol miktarda veri vermek, okuyucuların içeriğinizle ilgili olmasına yardımcı olur.  İnsanlar içeriği okumak ve içinde kendilerini resmetmek ister. Yani kısacası finans ile ilgili içeriklerde ilişkilendirilebilirlik, en önemli anahtardır.

dizipal apk indir

Önceki Yazıİçeriğiniz için En Değerli Verileri Nası…
Sonraki YazıSEO İçin Anahtar Kelime Araştırma Süreci
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın