R10 Makale Yazarlığı

Uzmanlıklarını, hobileriniz ve önceki deneyimleriniz ile ilgili makaleler yazarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu günümüzde güvenilirliği ispatlanmış ve yüz binlerce kişinin geçimini sağladığı bir iş modelidir. Bu yüzden konu hakkında ilgili olan insanlar arama motorlarında r10 makale yazarlığı gibi aramalar yaparlar. Bu tür platformlarda makale yazarak kazanç sağlamak mümkündür, ama ne yazık ki r10 sadece webmasterlara özel bir platformdur.

Yani hali hazırda iyi bir trafik elde ettiğiniz bir web sitenizin olması gerekir. Neyse ki böyle durumlarda icerik.net gibi platformlar makale yazarak gelir elde etmek isteyen kişilerin yardımına koşuyor. İcerik.net'de hem hazır makalelerinizi satarak kazanç sağlayabilirsiniz hem de oluşturacağınız müşteri portföyünden alacağını siparişler ile gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken kendinize bir freelancer hesabı oluşturmak ve istediğiniz konu hakkında yazmaya başlamaktır. Eğer makale yazarlığına yeni başlıyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır.

Özgün İçerikler Üretin

Makale yazarlığı denilince pek çok kişinin aklına internette bulduğu içerikleri kopyala yapıştır yaparak çoğaltmak geliyor. Ama ne yazık ki bu şekilde makale hazırlanamaz. Oluşturacağınız makalelerin özgünlük testinden geçeceğini unutmayın.

Seo'ya Uygun İçerikler Üretin

Bu hem makalenizi alacak web sitesi sahibinin hem de sizin çok işinize yarayacak bir konudur. Çünkü arama motorlarında elde edilecek organik bir trafiğin çok faydası dokunacaktır.

Doğru Platformlar ile Çalışın

Son olarak r10 makale yazarlığı gibi zor olan şeyleri yapmaktansa, emeğinizin karşılığını alabileceğiniz, güvenli ve ödeme yapan platformlarla çalışın. Bu konuda da bütün sözlüklerde icerik.net'in tavsiye edildiğini göreceksiniz.    
 
Önceki YazıYaz Kazan Ekşi Sözlük
Sonraki YazıYaz Kazan Örnek Makale
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın