Özgün Makale Sorgulama

Makale yazmak iyi kazandıran bir yöntem olduğu çok açık bilinmektedir. Ancak makale yazarken özgün makale sorgulama işlemi yapılmadığı taktirde, yazılan makalenin kopya olması gibi durumlar oluşmaktadır. Bu yüzden özgün makale sorgulama işlemi her makaleye yapılmalıdır. Sorgulama işleminin önemi, yazılan makale özgün olsa bile kopya çıkma ihtimalini azaltmaktadır. Çoğu makale sırf sorgulama yapılmadığı için iptal edilmektedir. Bu durum kesinlikle sorgulama yapmazsanız kopya çıkar demek değildir, ancak içerik.net gibi önemli sitelere yazarlık yapıyorsanız sorgulama işlemi yapmanızda fayda var.

Sorgulama Yapılmazsa Ne Olur?

Sorgulama yapılmazsa kesinlikle kopya çıkar diye bir yargı yapmak oldukça yanlış olur. Sorgulama işlemleri bir makale veya yazıyı eğer kopya ise söylemektedir. Üstelik bir makale içerisinde kopya olan birkaç cümle de olma ihtimali mevcut. Yani bir sorun olur mu? Sorusuna elbette olabilir denilebilir. Genel olarak makale sitelerinde olan yazarlık seviyesi, kopya çıkma sorunları olursa etkilenebilir. Eğer yazarlık seviyenizi arttırmak istiyorsanız makale kontrolü yapmak yani sorgulama yapmak en doğrusu olacaktır.

Makale Sorgulama Nasıl Yapılır?

Makale sorgulama işlemleri ücretsiz olarak yapılmaktadır. İnternet üzerinde belli başlı sayfalar sorgulama yapmaktadır, bu sorgulama işlemleri sırasında çıkan kopyaları düzenleyip tekrar kontrol edebilirsiniz. Böylelikle doğru şekilde özgün makaleler teslim etmiş olacaksınız. Bazı durumlarda sorun çıksa da makale sorgulaması %90 oranında doğru sonuçlar verir, bu yüzden kontrol yapmakta fayda vardır.
Önceki YazıSeo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır
Sonraki YazıÖzgün Makale R10
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın