Özel Numara Nasıl Öğrenilir?

Özel ve gizli numaralar her birey için bir merak konusu olmuştur. Özel numara nasıl öğrenilir diye soracak olursanız bunun iki garanti yöntemi bulunmaktadır. Savcılık kararı ile özel numara gsm operatörüne sorularak öğrenilebilir. Ayrıca emniyet genel müdürlüğüne yapacağınız bir şikayet ile de özel numaraları öğrenmek mümkündür. 
 

Özel Numara BulmaZaman zaman telefonumuz özel numaralardan aranabilmektedir. Bu şekildeki aramalar genellikle reklam amaçlı yapılmaktadır. Bunun nedeni ise bir şekilde telefon numaralarımızın ele geçirilmesidir. Bu sayede bahis siteleri ve ya reklam yapan kuruluşlar arama yapabilmektedir. Bu aramalar ise genellikle özel numaradan arama olarak gerçekleşmektedir.
 
Yani bu kuruluşlar çoğu zaman numarasını gizleyerek arama yapmaktadır. Bu aramalar ise çoğu zaman taciz boyutuna varabilmektedir. Bu durum akla özel numarayı nasıl bulurum sorusunu getirmektedir. Şayet telefon numarası gözükmeyen arama alıyorsanız bunun bir çözümü var.
 
 Bu çözüm ise telefonunu özel aramalara kapatma olacaktır. Ancak bu çağrıyı kimin yaptığını, merak ediyor olabilirsiniz. Arama yapan kişinin numarası belli olduğunda numarayı sorgulamak mümkündür. Böylelikle arayanın kim olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.
 
Fakat özel numara sorgulama mümkün olmamaktadır. Çünkü operatörler gizli numaradan gelen çağrıların bilgilerini vermeye yanaşmazlar. Bundan dolayı özel numaradan arayanı bulma işi pek mümkün olmamaktadır. Peki, özel numarayı nasıl bulurum sorusunun bir cevabı var mıdır? Bu sorunun cevabını bulmak önemli.
 

Özel Numara ÖğrenmeTurkcell, Vodafone gibi operatörler gizli numaradan gelen arama bilgilerini saklamaktadır. Bundan dolayı internet üzerinden sorgulama yaparak bilgi almak mümkün olmamaktadır. Kısaca özel numara sorgulama mümkün olmamaktadır. Bu durumda geriye yapılacak tek bir işlem kalmaktadır. O da hukuksal yollara başvurmaktır.
 
Eğer hakaret, tehdit durumları söz konusuysa savcılığa dilekçe vermeniz gerekir. Böylelikle size rahatsızlık veren şahıslardan şikâyetçi olabilirsiniz. Böyle bir durumda savcı ilk olarak arama yapanın kimliğini belirleyecektir. Bu sayede özel numaradan arayanı bulma mümkün olacaktır. Bunun dışında farklı bir yöntemle istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu durum Vodafone, Turkcell ve diğer tüm operatörler için geçerlidir.
 
Sizi rahatsız eden kişileri yalnızca hukuksal yollara başvurarak öğrenebilirsiniz. Kısaca özel numaradan arayanı bulma programı gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor.  Bir diğer seçenek ize özel numara açma işini gerçekleştirmemek olabilir. Numarası görünmeyen özel numaraları kapatma işlemini seçebilirsiniz. Özel numara ile arama yapanlara cevap vermemek bir seçenektir. Ancak bu sizin için kalıcı nitelikte olan bir çözüm olmayabilir.
 

Özelden AramaÖzelden arama konusunda bir başka merak konusu daha vardır. Bu özel numaradan nasıl aranır sorusunun cevabıdır. Gizli numaradan arama gerçekleştirmek için hangi operatörü kullandığınızın önemi yoktur. Örneğin; Vodafone özel numara arama yapabilirsiniz. Aynı şekilde diğer operatörlerle de aynı işi kolaylıkla yapabilirsiniz.  
 
Özel numaradan arama yapabilmeniz için telefonunuzun arama bölümüne: #31# tuşlayın. Ardından aramak istediğiniz telefon numarasını yazın.

Böylece operatörler üzerinden gizli numarada arama yapmanız mümkün olur. Bu işlemi yaptığınızda aradığınız kişinin telefonunda “Özel Numara Arama” yazacaktır.
 
Bu işlem için Turkcell özel numara arama işlemi yapmanız gerekmez. Ya da Vodafone özel numara alma işlemi yapmanız gerekmez. Özel numara açma turkcell gibi bir işleme ihtiyacınız yoktur. Tüm operatörlerle özelden arama gerçekleştirebilirsiniz.
 
Android telefonda gizli arama ayarı da yapılabilir. Bunun için “arama” bölümüne girmelidir. “Seçenekler” + “Arama ayarları” seçilmelidir.

Sonrasında “Ek Ayarlar” bölümüne girilir “Arayan Kimliği” seçilir.
Bu bölümde ise “Numarayı Gizle” seçeneği tıklanmalıdır. Böylece Android gizli numara arama işlemi yapılabilir.
 

Özel Numara EngellemeCan sıkıcı özel numaralara karşı etkili çözüm engellemek olacaktır. Bunun için telefonu özel numaraya kapatma işlemi yapabilirsiniz. *253# tuşlayarak telefonu özel numaralara kapama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda can sıkan gizli numaralardan kurtulabilirsiniz. Böylece Türk Telekom özel numara kapatma işlemi yapmış olursunuz. 

Bu işlemle gizli numaralardan gelen çağrıları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Her operatör için farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Telefonunuza *253# tuşlamanız yeterli olmaktadır. Böylelikle gizli numaralardan gelen çağrı engelleme servisi aktifleşir.  

Bu işlem sayesinde sizi rahatsız eden gizli numaralardan kurtulabilirsiniz. Böylelikle size rahatsızlık veren gizli numaralardan gelen aramaları artık engelleyebilirsiniz. Numarayı özele kapatma işlemi sonrası servisi aktive etmiş olursunuz.
 
 Bu durumunda özel numaralardan gelen aramalar size yönlendirilmez. Özel numaraları engelleme işlemiyle gizli numaralardan kurtulursunuz. Sizi gizli arayana, gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi verilir. Özel numara engelleme Turkcell operatörü için geçerlidir. Vodafone özel numara engelleme yöntemi farklıdır. *253# tuşlayarak Turkcell özel numaralara kapatma işlemi yapmış olursunuz.
 

Özel Numara Nasıl Aranır?Eğer sürekli gizli numaralar tarafından aranıyorsanız tek seçeneğiniz hukuksal yollardır. Bunun için de savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmanız gerekir. Faturanızdan ya da dökümanlarınızdan herhangi bir biçimde gizli numarayla arayanı bulamazsınız.

Normal şekilde gizli numara olarak telefonunuzun ekranına düşen aramayı bulamazsınız. Çünkü ortada arama yapabileceğiniz herhangi bir numara bulunmaz. Özel numaradan arayanı bulma hukuksal yollarla mümkündür. Vodafone özel numara bulma hizmeti bulunmamaktadır. Aynı şekilde Turkcell özel numara bulma hizmeti de bulunmuyor.
 
Operatörler kullanıcılarının gizli olan kimliklerini kimseyle paylaşmazlar. Bu noktada özel numara nasıl öğrenilir sorusunun yanıtı tektir. Bunun için savcılığa suç duyurusunda bulunulmasının gerekliliği söz konusu olmaktadır.
 

Özel Numara Nasıl Bulunur?Gelen gizli aramalar bazen çok ciddi bir soruna dönüşebilmektedir. Özel numara öğrenme turkcell ve diğer operatörler vasıtasıyla mümkün değildir. Çünkü operatörler, gizli numarayla arayanın bilgilerini üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamaktadırlar. Bu durumda özel numarayı nasıl bulurum sorusunun cevabı hukuksal yollardadır. Başka seçeneğiniz yoktur.
 
Sizi gizli numarayla arayan kişilere dair bilgilere başka yöntemlerle ulaşamazsınız. Gizli numarayı bulmak için polise ve ya karakola gitmek bir çözüm değildir. Bunun yapılması gereken tek şey savcılığa suç duyurusunda bulunmaktır.
 
Gizli numara bulma programı bir çözüm değildir. Aynı şekilde gizli numarayı dökümanda da bulamazsınız. Gizli numarayı bulmak için tek seçeneğiniz hukuki yollara başvurmaktır.

Başvuracağınız başka herhangi bir yöntem size çözüm sağlamayacaktır. Hukuki süreçte gizli numara bulma işini savcı üstlenir. Böylelikle sizin için sorun olan durum çözüme ulaşacaktır. Bu bakımdan hukuki yollar önemli bir alternatiftir. Siziz rahatsız eden kişinin gizli aramalarından bu şekilde kurtulabilirsiniz. Herhangi bir GSM operatörünün bu konuda müşterilerine yönelik yardımı bulunmamaktadır.

 

Özel Numara Nasıl Yapılır?Özel numara, numaranın aranan kişiden gizlendiği arama biçimidir. Bunun için yapılacak işlem tüm operatörle için aynıdır. Bunun için telefonunuzun arama bölümüne #31# tuşlamanız yeterli olacaktır.
Bu işlemi yaparak numaranızı kolaylıkla özel numara yapabilirsiniz. Böylelikle arama yapacağınız kişi sizin numaranızı göremeyecektir. Sizin yapacağınız arama esnasında ekranında “özel numara” ibaresi görünecektir.

Numaranızı özel yapmanın bir başka yolu da telefonunuzun ayarlarını yapmaktır. Bu sayede aradığınız kişi sizin numaranızı hiçbir şekilde göremez. Özel numara yapma işlemi her telefonda kolaylıkla yapılabilir.

Numaranızı özel yapmanız için Turkcell özel numara alma işlemi yapmanız gerekmez. Telefonu özel numaraya açma işlemi yeterlidir. Sadece tek bir seferliğine gizli numara yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için #31#  tuşlayıp ardından arayacağınız numarayı tuşlamanız yeterlidir.

Ancak dilerseniz telefonunuzun ayarlarına girerek numaranızı gizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız takdirde tüm aramalarınız özel numara olacaktır. Böylece aradığınız kişiler sizin numaranızı göremeyecektir. Özel numara yapma işlemi her marka ve model telefonda mümkündür. Bu işlem oldukça kolaydır.
 

Turkcell Özel Numara AçmaTelefonu özel numaraya açma işlemi kolaydır.  Numaranızın başkaları tarafından görünmesini istemeyebilirsiniz. Bunun için de Turkcell özel numara kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek numaranızın gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yerine  #31# tuşlayıp hemen arkasından arayacağınız numarayı tuşlamanız yeterlidir. Böylece özel numara açma işleminiz gerçekleşmiş olur.
 

Turkcell Özel Numara KapatmaTurkcell'de Vodafone gibi özel numaralardan çağrı gelmesini engelleyebilirsiniz. Özel numara kapatma turkcell operatöründe bedava yapılmaktadır. Turkcell özel numara kapama işlemi için *253# tuşlayıp arama yapmalısınız.  Böylelikle Turkcell özel numara engelleme işlemi tamamlanmış olur. Bu sayede Turkcell özel numaralara kapatma işlemi gerçekleşir. Böylelikle gizli numaralar sizi arayamaz.  

Vodafone Özel Numara AçmaAradığınız kişi sizi göremesin istiyorsanız numaranızı özelleştirebilirsiniz. Bunun için özel numara açma vodafone işlemi yapmalısınız. Bunun için #31# tuşlayıp arkasından arayacağınız numarayı girerek arama yapabilirsiniz. Dilerseniz tüm yapacağınız aramaları özel numaraya dönüştürebilirsiniz. Bunun için de telefonunuzun ayarlar menüsünden yararlanabilirsiniz.  Böylece her aramalarınız özel numara şeklinde olacaktır.  

Vodafone Özel Numara KapatmaDilerseniz vodafone özel numara kapama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için vodafone özele açma işlemini değiştirmeniz gerekir.

 Vodafone özel numaralardan gelen aramaları kapatabilirsiniz. Özel numara kapatma vodafone için 7046'ya 'GIZLI AC' yazıp SMS yollamanız yeterli.

Telefonunuzda özel numara araması yapmak istemiyorsanız, telefonunuzun arama ayarlarını değiştirmelisiniz. Böylece numaranız görünür olacaktır.
 

Türk Telekom Özel Numara Açma


Numarayı özele açabilirsiniz. Böylece dışarıdan gelen özel aramaları kabul etmiş olursunuz. Ya da telefonunuzda numarayı özele açma işlemi yapabilirsiniz. Böylece aramalarınızı özelleştirebilirsiniz. Avea özele açma işlemiyle aynıdır. Avea özel numara açma işlemi için ücret gerekmez. Türk Telekom özel numara açma işleminde telefon ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.
 

Türk Telekom Özel Numara Kapatma


Türk Telekom hattını kullananlar özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmeyebilir. Bunun için Avea özele kapatma yapılabilir. Özel numara kapatma Avea için *100# tuşlamalısınız. Özel aramalara kapatma bu şekilde gerçekleşir. Sonra da gelen menüden seçim yapmalısınız. Böylece özel numaralara kapatma işlemi yapılabilir. Kendi telefonunuzdan da özel no kapatma yapabilirsiniz. Özele numara kapatma işleminde telefon ayarlarından yararlanabilirsiniz. 
Önceki YazıMakarna Sosları
Sonraki YazıKuşadası Plajları
Yorumlar (3)
Umida
12 Aralık 2019 00:04 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Özel numaranı bulmak

Halil Y.
27 Ağustos 2020 13:17 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Sadece beni arayan özel numarayı öğrenmek istiyorum

Musa E.
6 Aralık 2020 21:55 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Özel numara bulma

Yorumunuzu Paylaşın