Makale Yazarlığı Sahibinden

İnternetten gelir elde etmek için kullanılan en güvenilir yöntemlerden birisi makale yazarlığıdır. İsteyen herkesin yapabilmesi bu işi cazibeli kılar. Diğer işlere oranla bir yaş kısıtlaması olmaması ve istediğiniz yerden çalışabilme gibi özgürlükleri sizlere sunması bu işin çekici yanlarından birisidir. Makale yazmak için çok üst düzey yeteneklere de ihtiyacınız yoktur. Bir adet internet bağlantısı olan bilgisayar ve iyi bir hayal gücü ile siz de bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar sürekli makale yazarlığı sahibinden gibi aramalar yaparlar. Yazdıkları makaleleri satmak veya sürekli içerik üretebilecekleri bir platform bulmak için arayışa girerler. Eğer siz de makale yazarak gelir elde etmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

Kendinize Bir Niş Belirleyin

Bu istediğiniz her hangi bir alan olabilir. Tutkularınız, deneyimleriniz veya hobileriniz ile ilgili makaleler  yazarak gelir elde edebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken bir nokta var; eğer insanların sorunlarına yönelik içerikler üretirseniz içeriklerinizin okunma oranını artırabilirsiniz. Mesela kilo almak isteyen insanlara nasıl alacaklarını ayrıntıları ile anlatmak çok iyi bir fikirdir!

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)

 

Seo Kavramını Öğrenin

Makale yazarak gelir elde etmek istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle seo kavramına hakim olmanız gerekir. Çünkü seo yani arama motoru optimizasyonu, içeriklerinizin yayınlanacağı platformlara Google gibi arama motorları tarafından organik bir trafik sağlar.

Doğru Platformlar ile Çalışın

Son olarak siz de daha önce Google'da makale yazarlığı sahibinden gibi bir arama yaptıysanız karşınıza bir sürü platform çıktığını göreceksiniz. Ne yazık ki bir çoğunda güven konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek için güvenilirliği tamamen ispatlanmış olan icerik.net gibi platformlar ile çalışmalısınız.
Önceki YazıE Kitap Yaz Para Kazan
Sonraki YazıYaz Kazan Şikayet
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın