İngilizce Özgün Makale

Başlığın, makalenin içeriğini yansıtması gerekir ve sözü geçen İçerikle sınırlı olması gerekir ve ingilizce özgün makale yazmak için öncelikle özet kısmı oluşturulmalıdır. Bu kısım bir makalenin ilk okunan ve makalenin kalan kısmının okunmaya değdiği veya okumaya değmeyeceği konusunda fikir verir. Tüm ana bölümlerin özetini içerir. Problemin tanımı, Çalışmanın neyi amaçladığı, Araştırmanın ne şekilde plan yapıldığı. Önemli bulgu ve hangi ana düşüncelere vurgu yaptığından bahsedilir. Sözcüklerle  sınırlıdır. Genel olarak yüz elli iki yüz elli kelime aralığında olmalıdır.

Anahtar Kelime

Genel olarak en fazla beş tane anahtar kelime seçimi yapılması istenir. Makale yazdırmak isteyen firma kendi anahtar kelimesini belirleyecektir. Her anahtar kelime tek bir kelimedir, bir kısaltma ya da ifadelerden oluşur. 

Konu Tanımlanır

Ana konu tanımlandıktan sonra ingilizce özgün makale yazarken araştırmanın ne kadar önem arz ettiği konusunda bilgi verilir. Konuya ilişkin ana kaynaktan söz edilir. Kullanılacak olan yöntemler kısaca özetlenir. Bu konuyla ilgili daha önceki çalışmalar ve teoriler değerlendirilerek ele alınır. Önceki çalışmalarda kullanılan yöntemler, bulgular ve bu alandaki çalışmalara değinilir.

Giriş kısmı bazı makalelerde, ana konu ile birleştirilebilir. Değiştirilebilir.
Literatürde belirtilen önemli noktalar alt maddeler halinde okuyucuya sunulabilir. Sonuçlar tekrarlanabilir ve araştırma detaylı bilgi için gereklidir. Bilgileri daha net göstermek için, tablo ve işlemin sürecini gösteren şemalar kullanılabilir.


 Son Bölüm

Elde edilen sonuçlar bu bölümde verilmektedir. Yorum bölümü tartışma bölümüne bırakılmalıdır. Kısacası, sonuçlarınızın ne anlama geldiği konusudur. Bunu ifade etmek yeterlidir. Tablolar ve grafikler kullanılarak bilgiler daha net bir şekilde sunulabilir.
 
Önceki YazıYazı Yazarak Para Kazanmak Forum
Sonraki YazıHazır Makale İndir
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın