İçerik Yazarak Para Kazanmak

Freelance işler arasında en popüler para kazanma yöntemlerinden olan içerik yazarlığı, birçok insana ek gelir kazandıran hatta geçimini sağlayacak kadar kazanç elde etmesine imkân tanıyan bir para kazanma yöntemidir.

Giderek popülaritesini arttıran yazı yazarak para kazanma yöntemi olarak internet üzerinden ev ortamında para kazanmak isteyen birçok insanın tercihidir. Serbest çalışma saatleri, yazdıkça daha çok kazandırması, patron ve iş yeri stresi yaşamadan çalışma imkânı tanıması ve son derece iyi kazançlar sağlayan bir iş olması ile oldukça cezbedicidir. Kalemine güvenen herkesin yapabileceği bir iş olarak özgün, seo uyumlu ve etkileyici içerikler üretmek kaydı ile yazarın uzmanlık alanına göre istediği süre boyunca para kazandırmaya devam eder.
 

İçerik Yazarı Nedir?

İçerik yazarı dijital ortamda web siteleri için ihtiyaçlar doğrultusunda uygun içerikler hazırlayan kişidir. Gerek ürün ve hizmet tanıtımı gerekse bilgilendirici içerikler yazan,  seo uyumlu, kaliteli ve özgün içerikler hazırlayarak web sitelerinin dijital ortamda en çok ziyaretçi alan siteler arasına girmesini sağlar.

Kimler içeri yazarı olabilir?

Her gün sabah 9 akşam 5 arası çalışanlarla karşılaştırıldığında birçok avantaja sahip olan içerik yazarı; öğrenci, ev hanımı, çalışan veya emekli olabilir. Yani içerik yazarı olmak için kaliteli içerikler üretebilme yeteneği dışında herhangi bir kriter aranmıyor. İçerik yazarı nedir? diye sorulduğunda kısaca talepler doğrultusunda gün içinde istediği zaman aralığında kaliteli, özgün ve etkileyici içerikleri dilediği kadar yazarak para kazanan kişidir diyebiliriz.
 

Serbest Çalışma Saatleri

  • İçerik yazarlarının birçoğuna göre özenilen bir hayatı vardır. 
  • Kaliteli bir içerik yazmanın kolay olmadığını bilen bir kişi olarak araştırmacı, dikkatli ve özenlidir.
  • Her bir içerik talebi onun için özeldir. Firmaların ne istediğini çok iyi bilir.

Kaliteli İçerik Üretimi

  • Gramer ve dilbilgisi kurallarına hâkim, anlatımı akıcı, bilgilendirici ve merak uyandırıcıdır.
  • Yazıları sonuna kadar okunduğu gibi hem paylaşılan hem de yorum alan yazılardır.
  • İçerikleri web sitelerini arama motorlarında ilk sıralara taşır.

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
YAZAR BAŞVURUNU YAP HEMEN KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)İçerik Yazarak Para Kazanmak 

Orijinal ve etkileyici içerikler yazarak para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Çünkü içerik yazarak para kazanmak klasik çalışma ortamlarından hoşlanmayan veya hayallerindeki işi bulamayanlar için mükemmel bir kazanç kapısı aralıyor.
 

İçerik yazarak para kazanmak özgün içerik üretimi ile mümkündür

İnternet çağında kaliteli içeriklere ihtiyacı olan kişi ve kurumların sayısı oldukça fazladır. Marka bilinirliğini arttırmak isteyen, hedef müşteri kitlesini yakalayarak rakiplerini geride bırakmak isteyen web siteleri için özgün ve kaliteli içerikler son derece önemlidir.

Gramer kurallarına hâkim, konu hakkında iyi araştırmalar yapan, anahtar kelimeleri yerli yerinde kullanarak seo uyumlu içerikler hazırlayan, ara başlıklarla okuyucuyu sıkmadan keyifle metnin okumasını sağlayan, özgün ve doğru bilgiler içeren yazılar yazan herkes içerik yazarak ciddi paralar kazanabilir.

Hangi yazar ne kadar kazanır?

İçerik yazarlığı yapanlar uzmanlık derecesine göre giderek yükselen miktarlarda kazanç elde etmekte, standart, uzman veya elit yazar olarak kelime başına yazıları ücretlendirilmektedir. Standart yazar olarak işe başlayan biri kendini geliştirerek uzman yazarlığa yükselebilir. Bu durumda yazdığı 100 kelime başına fiyat tarifesini de yükseltebilir. 
 

Etkin bir içerik yazarının aylık kazancı 500.00 TL ile 2500.00 TL arasında değişmektedir. 

İçerik Yazarı Aranıyor

İnternet kullanıcılarının her geçen gün arttığı ve artık akıllı cihazlardan da erişimin 7/24 sağlandığı günümüzde internetin sağladığı kolaylıklar sayılamayacak kadar çoktur. Eğitimden sağlığa, alışverişten bankacılık işlemleri ve gündem haberlerine kadar her konuda ilk internete danışılıyor. Artık insanlar ihtiyacı olan bir ürünü araştırmak için mağaza-mağaza gezmiyor.
 

İçerik Yazarı olarak hemen kazanmaya başlayın. 
İster hazır içerik satın, ister içerik siparişi alın!


Dakikalar içinde internette ürün veya hizmet araştırması yaparak ihtiyacını karşılıyor. İşte tam da bu noktada web sitelerinin ziyaretçi alması ve okuyucuların sitede kalma sürelerinin uzun tutulmasında kaliteli ve özgün içerikler devreye giriyor. Firma ve markayı yansıtan, ürün ve hizmetleri en etkili şekilde tanıtan, merak uyandırarak ve siteden kalınan süreyi uzatan içerikler için firmalar işinin ehli içerik yazarları arıyor. İçerik yazarı aranıyor ilanlarına bakıldığında istenen niteliklerde içerik yazabilme yeteneği dışında herhangi bir kriter aranmadığı görülüyor.
 

İçerik yazarı iş ilanları için oldukça fazla aramanın yapıldığı günümüzde bu iş gerçekten de iyi kazandırıyor. Rahat ev ortamında çayını yudumlarken yazı yazarak para kazananların sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Önceki Yazıİçerik Nasıl Hazırlanır?
Sonraki Yazıİçerik Editörü Nasıl Olunur?
Yorumlar (3)
Levent
4 Eylül 2018 02:33 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Once isi ogrenip ardindan icerik yazari olmak istiyorum

Zeynep
14 Aralık 2018 01:11 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Nereye başvuru yapabiliriz

Icerik.net
8 Ocak 2019 02:52 tarihinde gönderildi.

icerik.net platformuna kayıt olduktan sonra. Satışlar sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

Yorumunuzu Paylaşın