E Kitap Yaz Para Kazan

İnternetten para kazanma konusunda en çok tercih edilen gelir kazanç metotlarının başında e-kitap yazarak para kazanmak gelir. Pasif gelir ise bir ürün oluşturmak amacıyla belirli bir süre emek sarf eder çalışırsınız. Oluşan ürünü ise farklı satış kanallarına verirsiniz. Bu şekilde siz çalışmadan kazanmaya başlarsınız.

Bu tür iş modeline pasif gelir adı verilir. E kitap yaz para kazan metodu ise pasif gelir modelinden bir tanesidir. Günümüzde  herkeste mobil cihaz olduğunu düşünürsek bu sektörün iyi pazar olduğunu bilebiliriz. Elbette ki yurt dışındaki kullanım daha fazladır.

E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

E kitap yaz para kazan için size lazım olan şey bir bilgisayar, word programı ve biraz da hayal gücüdür. Bu malzemeler ile süper satan e-kitaplar yapmanız olasıdır. Öncelikle yalnızca satılsın diye e-kitap yazmayın. Yazacağınız kitabın insanlara bir yararı olmalıdır. Bir konu üzerinde araştırma yapabilir veya uzmanı olduğunuz bir sektöre yönelik yazabilirsiniz.

En çok satan sektörler ortadadır zaten. Bunlar sağlık, sektörel, müstehcen ve eğitim konularıdır. Ortaya çıkan eserin fiyatını belirlerken çok iyi düşünmelisiniz. Aynı konu üzerindeki  e-kitap fiyatlarını incelemeniz gerekir. En önemlisi kendinizi alıcı yerine koymanız gerektiğidir. Örneğin eğer siz alıcı olsaydınız bu kitaba ne kadar verirdiniz. Sonuç olarak fiyat düşük olsa bile satış hacmi arttıkça kazancınız artacaktır. 

Eserinizde görsel şeyler olacak ise telif hakkının size ait olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bundan başka free lisanslı görseller de eserinizde olabilir. Açıklama kısımlarını kısa ve öz biçimde doldurmalısınız.
Önceki YazıOnline İçerik Yazarlığı Kitap Pdf
Sonraki YazıMakale Yazarlığı Sahibinden
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın