Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternet dışında yazı yazabileceğiniz bir diğer yer ise dergilere yazmaktır. Pek çok dergi firmaları vardır. Moda, futbol, bahis, sanat, eğlence, magazin gibi konularda yazı yazmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda internetten dergilerle irtibata geçip yazı yazmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Belirlenen konular dâhilinde sizden haftalık veya aylık olarak yazı isteyebilirler. Eğer anlaşma yapabilirseniz devamlı olarak çalışarak sürekli yazarı olabilirsiniz. Bu şekildeki dergi firmaları her ay çeşitli yazarlara yer vererek yeni yazarlar keşfetmek isterler. Siz de bundan yararlanarak hem kendinizi gösterebilir hem de dergilere yazı yazarak para kazanmak ile ek gelir imkânı yakalayabilirsiniz.
 

Firmalar Nasıl Bulunur?

Yazarlar genelde sosyal medyayı aktif olarak kullanırlar. Buradan dergilerin sayfalarına ulaşıp onlara mesaj atabilir ve yazı yazma isteğinizi ulaştırabilirsiniz. Böyle bir durumda geri çevrilme ihtimaliniz azdır. Hevesli olan herkese elbet bir gün bir yerlerde iş verilir. Firma sizden bir deneme yazısı ister. Yazdığınız yazının kurallara uygun olması gerekmektedir. Deneme yazınızı beğenirse ön onaydan geçerek dergide yazı yazmaya başlayabilirsiniz.
 
 
İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)

 

Ücret Nasıl Alınır?

Dergilere yazı yazarak para kazanmak şirketleri ile çalışacaksanız eğer mutlaka bir hesabınız olmalıdır. Genellikle aylık olarak ödeme yapmayı seçen bu firmalar, gelen yazıları inceler ve okur. Her ay banka hesabınıza yazdığınız yazıların karşılığı olan para yatırılır. Kelime kuralına dikkat etmeniz ve verilen kelime sayısını geçmemeniz gerektiği kuralını da unutmamanız gerekmektedir.
Önceki YazıYaz Kazan Onay Süreci
Sonraki YazıKitap Yaz Para Kazan
Yorumlar (1)
Narin A.
1 Haziran 2020 21:38 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Yaparım bu işi

Yorumunuzu Paylaşın