Bir Kızla Nasıl Konuşulur Diyalog

İnsanların tümü çevresindeki diğer bireyler ile doğru bir iletişim kurmak ve daha iyi anlaşılmak ister. Özellikle de iletişim kurulan kişi karşı cinsten bir kişiyse. Erkekler yeni tanıştıkları ya da hoşlandıkları kızlarla konuşurken ilk etapta biraz zorlanırlar. Oysaki karşıdaki kızla nasıl konuşulur sorusuna verilebilecek cevaplar oldukça basittir.


Karşı cins ile etkili bir iletişim kurmanın temelde iki unsuru vardır. Bunlardan biri sakin tavırlar sergilemek, diğeri ise konuşurken doğru kelimeleri seçmektir. Çünkü karşıdaki kız üzerinde etkili bir izlenim bırakmak hem sözcükler hem de beden dili ile mümkün olur.

Bir Kızla Nasıl Konuşulur?

Kızlarla iletişim kurma konusunda problem yaşayan her erkek bir kızla nasıl konuşulur örnek araştırması yapmıştır. Aslında bu noktada araştırılması gereken kızlarla nasıl konuşulacağı değil, nasıl konuşulmayacağıdır.
Kısaca anlatmak gerekirse, konuşma hem mimik hem de sözcüklerle ilerleyen bir süreçtir. Rahat görünmek için yalnızca mimiklere ve duruş pozisyonuna odaklanmak, anlatımı negatif yönde etkiler. Bu sebeple de sohbet bir süre sonra her iki tarafı da bunaltmaya başlar. Sürekli kendinden bahsetmek ya da yalnızca karşı tarafa odaklanmak da hatalı tavırlardır. Unutmayınız ki iletişim karşılıklı olduğu zaman sağlıklıdır.

Sosyal Medyada Kızlarla İletişim Kurma Yolları

Günümüz dijital dünyasında insan ilişkilerinin büyük bir bölümü de sosyal mecralarda yaşanmaktadır. Bu bağlamda özellikle instagram üzerinden arkadaşlık yapmaya başlayanların sayısı da oldukça fazladır. Ancak yazı dile ile iletişim kurmak, yüz yüze görüşmeye kıyasla oldukça zorlayıcı bir durumdur. Bu sebeple de seçilen cümlelerin ve sorulan soruların titiz bir biçimde seçilmesi gerekir.
Devamlı olarak bir kızla nasıl konuşulur instagram sorusunun cevabı bellidir: Kapalı uçlu sorulardan olabildiğince uzak durmak. Yaşın kaç, nerelisin, kaçıncı sınıftasın ya da hangi işle uğraşıyorsun gibi sorular sohbetin ilerlemeden kapanmasına neden olur. Bunun yerine daha açık uçlu sorulara yönelmek gerekir. Sosyal medya platformlarında kızlarla konuşurken işe yarayabilecek bazı sorular ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.
  • Okuduğun okulun/ Yaptığın işin ortamı nasıl? Kendini burada mutlu hissediyor musun?
  • Yaşadığın yerdeki insanların benzer karakter özellikleri var mı? Sen de bu özellikleri taşıdığını düşünüyor musun?
  • Kişinin kendine güvenip hayata atıldığı yaş sana göre nedir?
Önceki YazıLacivert Nasıl Elde Edilir
Sonraki YazıSavcı Nasıl Olunur?
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın