Banyo Nasıl Temizlenir

Banyo temizliğine başlamadan önce pencere ve kapı açık olmalıdır. Banyoda bulunan paspas, kova, diş fırçaları, tuvalet kâğıtları gibi malzemeleri dışarı çıkarmalısınız. Temizliğe başlamadan önce elektrikli süpürgeyle dökülen kılları ve gözle göremediğiniz atıkları almanız, banyo temizliği işinizi kolaylaştıracaktır.
 
Klozet Temizliği; Öncelikle sifonu çekin. Klozetin kıvrımlı yerlerine çamaşır suyunu dökün. Kapağı kapatarak, beş dakika bekleyin. Klozetin içini ve kıvrımlarını fırçayla fırçalayın. Ulaşamadığınız yerlere diş fırçasını kullanabilirsiniz. Fırçalama işleminden sonra sifonu çekin.
 
Duşakabin Temizliği; İç kısma çamaşır suyu veya kireç çözücü dökün ve bir süngerle ovalayın. Yaklaşık beş dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Aynı işlemi daha sonra duşakabin camı için de uygulayın.
 
Lavabo Temizliği; Önce sıcak su dökerek kirlerin yumuşamasını ve kabarmasını sağlayın. Kireç çözücü krem deterjana lavaboya ve musluğa döküp ve süngerle ovalayın. Beş dakika bekleyip, sıcak suyla durulayın.
Önceki YazıYumuşak Biftek Nasıl Pişirilir
Sonraki YazıÇamaşır Makinesi Kireci Nasıl Temizlenir
Yorumlar (0)

Henüz bu konuya yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuzu Paylaşın