Backlink Nereden Alınır, Nereye Eklenir?

Bir web sitesi için son derece önemli olan backlink, seo bakımından web sitesinin popülaritesini arttırırken sitenin kalitesini de yükselten olmazsa olmaz bağlantılardır.  Google web sitelerini 10 üzerinden puanlamaya tabi tutar. Bir web sitesinde yer alan backlinkler o sitenin diğer siteler tarafından önerilmesi ve Google’ın siteye verdiği değeri gösteren Trustrank tarafından kaliteli bir site olarak gösterilmesi demektir. Yani bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar kaliteli backlink alırsa o kadar kaliteli bir sitedir.

Backlink alırken bazı konularda dikkatli olmak, mesela Google’ın banladığı sitelerden backlink almamak çok önemlidir. Aynı zamanda backlinkler içeriğe uygun olmalı, web sitesi backlink çöplüğüne dönüştürülmemelidir. PR8 ve PR7 blog adresleri ile işe başlayabilirsiniz. Çünkü link oluşturmanın gücü PR değerlerine ait link bağlantıları ile ortaya çıkar.
 

Backlink Nereden Alınır?


İçeriğe uygun PR8 ve PR7 blok adresleri veya siteleri bulmak kolay değildir. Backlink Nereden Alınır ve denenmiş kaliteli backlink alınabilecek siteler hangileridir hemen adresleri vererek web sitenizin kalitesini nasıl artırabilirsiniz anlatalım.

Amazon

PR8 backlink kaynakları arasındadır. Profil oluşturup site adresini eklemek yeterlidir.

Piwik

Açık kaynak kodlu bir sitedir. Google Analytics’ten bile daha iyi olduğu düşünülmektedir.

Ma.tt

Wordpress kurucusunun kişisel ve resmi blog adresidir. PR8 değerindedir. Ücretsiz ve kalıcı backlink almak için doğru bir adrestir.

Tumblr

PR8 değerinde olup dofollow niteliğinde backlink alınabilecek bir blog adresidir.

Reddit

Reddit’ten paylaşılan içeriklerde Reddit içeriğe doğrudan link gönderir. Dofollow niteliğinde backlinlere sahip PR8 değeriinde bir adrestir.

Quora

PR7 değerinde kapsamlı bir platformdur. Bloglama fikirleri ve başlıklar için profesyonel blog yazarları tarafından kullanılmaktadır.

Aweber

Nofollow niteliğinde bir bir blog adresi olup PR7 backlinkler bulunur.

Toprankblog

Dofollow niteliğinde ve PR7 değerinde bir blog adresi olup ücretsizdir.

Kissmetrics

Nofollow niteliğinde ve PR7 değerinde backlink adresi olup analitik bilgiler için profesyonellerin araştırmalarına yer vermektedir.

Copyblogger

Ücretsiz yorum yaparak nofollow niteliğinde ve PR7 değerinde backlinkler alınabilecek bir adrestir.

CSS-Tricks

Kod bilgisi olanlar için kolayca PR7 değerinde dofollow nitelikli backlinkler alınan bir sitedir.

Techdirt

Ücretsiz PR7 dofollow backlink alınabilecek bir sitedir.
 

Backlink Nereye Eklenir?


Backlink alınacak adres belirledikten sonra içeriğe uygun backlinkler seçilir ve Google’da yükselmek istenen anahtar kelimeler kodda title kısmına yazılır. Anahtar kelime yazılan yere link adresi yazılır ve kodda site linki düzenlenerek backlink alanına ekleme yapılır.

Basit olarak anlatmak gerekirse ücretsiz backlink veren sitelere üye olmak ve ücretsiz profil oluşturduktan sonra profilde web site adresine yer vermek yeterlidir. Piwik ve Mat.tt gibi backlink sitelerinde ise blog yazılarına yorum yaparak ücretsiz backlink almak mümkündür. Tumblr.com sitesinde ücretsiz üyelik oluşturduktan sonra Dashboard kısmından link butonuna tıklayarak web site içeriğine ait link paylaşılabilir. Backlink Nereye Eklenir nasıl backlink alınır, backlink veren siteler kullanıcıları yönlendirmekte ve genelde yorum yaparak veya link ekleme fonksiyonu ile backlinkler alınmaktadır.
 

Backlink Nasıl Kontrol edilir?


Backlink nasıl sorgulanır veya Backlink Nasıl Kontrol edilir konusu alınan backlinkin zararlı mı yoksa yararlı mı olduğunu görme bakımından son derece önemlidir. Bu hizmeti sağlayan sistemlere ise backlink sorgulama aracı denilmektedir. Backlink sorgulama araçlarına birkaç örnek vererek sistemin nasıl işlediğini açıklayalım.

Ahrefs
Ücretli/ücretsiz olarak backlink sorgulama hizmeti veren en iyi analiz aracı olarak gösterilmektedir. Seo uzmanları tarafından tercih edilmekte olup backlink sayıları, sosyal medya paylaşımları ve bölgesel yüzdelik oranları ile link alınan ülkeler görsel olarak sunulur.
 

Majestic SEO, Open Site Explorer, Cognitive SEO, Rank Signals, SEO Spyglass, Monitor Backlinks, SearchMetrics, Web SEO Analytics ve Link Research Tools web site sahipleri ve seo sektörü tarafından takip edilen backlink sorgulama siteleri içerisinde en popüler adreslerdir.

Önceki YazıWeb Sitesi Seo Ayarları Nasıl Yapılır?
Sonraki YazıWordpress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi
Yorumlar (5)
Gaziosmanpaşa E.
11 Mayıs 2018 14:51 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

sitelerdi ki becklink ne kadar faydalı olur acaba bu sitelere becklin atmak gayet kolay ve rahat tesşekkür ederiz yapana.

Ugur
10 Ağustos 2018 14:26 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

tskler

Murat
24 Kasım 2018 03:18 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Teşekkürler Çok Faydalı Bilgiler.

Mert
24 Mayıs 2020 15:53 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

backlink almak adına faydalı olabilecek bir makale. Teşekkür ederim.

Okan
28 Mayıs 2020 15:16 tarihinde gönderildi. CEVAPLA

Çok güzel paylaşım. Tebrik ediyorum.

Yorumunuzu Paylaşın